UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Харківську область доставили 370 кисневих концентраторів, придбаних за кошти "ковідного фонду"

За словами, голови обладміністрації, після введення їх в експлуатацію наступного тижня, відсоток ліжок, забезпечених киснем в регіоні, перевищить 50%.

У Харківську область доставили 370 кисневих концентраторів, які планують розподілити і підключити вже з наступного тижня, повідомив голова обласної державної адміністрації Олексій Кучер.

"В даний час проводиться фінальна інвентаризація потреб районних і обласних лікарень, після чого до кінця тижня всі концентратори будуть розподілені і встановлені. Заробити повинні вже з понеділка", - написав Кучер.

За його словами, 120 з 370 кисневих концентраторів розраховані на одного пацієнта, решта 250 - на двох.

"Всього Харківська область отримала 37 млн грн на вирішення питань кисневого забезпечення, половина з яких була розділена на область (за що і придбані концентратори), половина - на місто Харків", - написав зазначивши при цьому, що ці концентратори були куплені за рахунок " ковідного фонду ".

Після введення концентраторів в експлуатацію, відсоток ліжок, забезпечених киснем, перевищить 50%, додав глава обладміністрації.

Читайте також: Українські розробники військового обладнання налагодили виробництво кисневих концентраторів

Нагадаємо, 16 жовтня уряд прийняв рішення провести технічний аудит стану всіх кисневих систем країни. За словами джерела, додаткових коштів це не потребує.

Використання кисню - єдиний порятунок для важких хворих, у яких коронавірус викликав пневмонію. На жаль, кисень виявився ще одним вузьким місцем в Україні, яка, ввівши навесні карантин, так і не змогла підготуватися до осіннього сплеску епідемії. За словами фахівців, на сьогоднішній день киснем забезпечені менше половини з розгорнутих в країні ковідних койко-місць.

Добре, що влада про це нарешті згадала. Так, нещодавно міністр охорони здоров'я заявив, що до кінця жовтня місцева влада повинна обладнати 80% ліжко-місць для хворих коронавірусів подачею кисню, для чого уряд направило в регіони 571 млн грн. На що їх витратити - на модернізацію централізованих систем постачання кисню, підключення до них додаткових ліжок, закупівлю запасів кисневих балонів або ж придбання кисневих концентраторів - в кожному медзакладі вирішать самостійно.

Але кисень може як рятувати, так і вбивати. Кисень подається в мережу під тиском до 20 атмосфер, з балонів - понад 150. При неправильної експлуатації, недотримання правил безпеки або ж при зниженні температури повітря це загрожує вибухом. Так, в 2010 році в лікарні в Луганську через вибух балонів з киснем загинуло близько десятка осіб. У травні цього року в Миколаєві, в складському приміщенні, де зберігалися балони з киснем, вночі виникла пожежа.

Кисневі балони повинні міститися в окремих приміщеннях. Однак для цього не завжди є кошти і належні умови. При цьому обсяг споживаного в лікарнях кисню в більшості випадків зараз значно перевищує той, на який системи були розраховані. Крім того, при зниженні температури кисень буде замерзати і будуть проблеми з його доставкою. Зниження температури повітря очікується в Україні вже до кінця наступного тижня.

Детальніше про те, що не зробила влада для боротьби з епідемією за вісім місяців і що зобов'язана почати робити прямо зараз читайте в матеріалі Алли Котляр "Коронавірус: Хибна вагітність влади".