UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ГМС назвали кількість білорусів, які отримали українське громадянство в 2021 році

З початку року про притулок в Україні попросили майже 60 громадян Білорусі.

За перші вісім місяців 2021 року зі проханням про надання статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту в Україні, звернулися 58 громадян Білорусі. За цей же період 82 білоруських мігранти отримали українське громадянство, повідомили в Державній міграційній службі за запит інтернет-видання «Гордон».

У відомстві уточнили, що з 1 січня по 1 вересня громадянам Білорусі було видано 520 посвідок на проживання, 2260 посвідок на тимчасове проживання. 328 білоруським громадянам продовжено термін перебування на території України.

Станом на 1 січня 2021 року, в Україні постійно проживало 9632 громадянина Білорусі. За 2020 рік їх кількість збільшилася на 378. На тимчасовій основі в Україні було зареєстровано 4569 білоруських громадян, у 2020 році їх стало більше на 1548.

Читайте також: Лукашенко заявив про відкриття "фронту" проти України

У серпні минулого року в Білорусі спалахнули протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян. За цей час тисячі людей були затримані і побиті силовиками, щонайменше п'ятеро протестувальників загинули. Десятки людей зникли безвісти.

Сім вропейських держав, включаючи Україну, доєдналися до санкцій, які Європейський Союз ввів проти чиновників режиму Олександра Лукашенка. Крім України санкції підтримали країни-кандидати в члени ЄС Північна Македонія, Чорногорія та Албанія, а також Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія, що входять до Європейської економічної зони. Політику цих держав буде приведено у відповідність до рішень Ради ЄС про санкції.

Також санкції проти режиму Лукашенка ввели Велика Британія і Канада.

Мінфін США включив до санкційного списку  керівництво силових структур і Центрвиборчкому Лукашенка.

Офіційний Київ «поставив на паузу» контакти з Мінськом. Верховна Рада визнала вибори в Білорусі сфальсифікованими і підтримала введення санкцій.

Після чергових сфальсифікованих виборів і придушення масових протестів Лукашенко почав прискорено дрейфувати в бік Кремля.

Детальніше про те, як Лукашенко перевіряв Кремль на міцність, читайте в статті Андрія Паливоди для ZN.UA "Без анексії й інтеграції".