Слідчі теруправління Госбюро розслідувань в Києві завершили досудове розслідування щодо працівників Кагарлицького відділення Обухівської ОП ГУ Нацполіціі в Київській області, які катували і ґвалтували людей, повідомляє прес-служба ГБР.
Слідство встановило, що в січні 2020 року екс-поліцейські Кагарлицького ОП затримали двох раніше судимих чоловіків і, не складаючи процесуальних документів, доставили їх в приміщення відділення поліції, де за допомогою телефонного апарату ТА-57 протягом 20-30 хвилин били електричним струмом (при максимальному обертанні ручки індуктора сила струму могла досягти 100 Вольт).
Таким чином, правоохоронці вимагали надати свідчення про скоєння злочинів. Отримавши визнання, затриманих відпустили.
Відзначається, що начальник Кагарлицького ОП був обізнаний про затримання вказаних громадян підлеглими, але заходів для припинення протиправних дій не прийняв і в компетентні органи про злочин не повідомив.
Крім того, на початку травня 2020 колишній начальник сектора карного розшуку викликав в приміщення кабінету раніше судимого за майнові злочини громадянина і вимагав зізнатися в скоєнні крадіжки, але отримав відмову. Тоді міліціонер жорстоко побив потерпілого. Згідно з висновком судово-медичної експертизи, тілесні ушкодження відносяться до категорії середнього ступеня тяжкості.
Також слідчі встановили, що в ніч з 24 на 25 травня 2020 начальник сектора карного розшуку Кагарлицького відділення поліції разом підлеглими, для підвищення показників щодо розкриття злочинів, катували чоловіка, який раніше притягувався до кримінальної відповідальності, "шляхом нанесення тілесних ушкоджень, одягання протигазу, а також шляхом пострілу в бік потерпілого ".
В ту ж ніч правоохоронці катували жінку. Її теж били, одягали протигаз і перекривали доступ кисню до нього, а після згвалтували.
За вказаними фактами колишньому начальнику відділення поліції, його заступнику-начальнику сектору карного розшуку і трьом оперативним працівникам вручені обвинувальні акти за вчинення: тортури (ст. 127 КК України); насильницького зникнення (ст. 146-1 КК України); згвалтування (ст. 152 КК України).
У разі доведення провини колишнім поліцейським загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.
Нагадаємо, 25 травня в поліцію надійшло повідомлення про те, що в місцеву лікарню звернулася жінка 1994 року народження, яка повідомила, що її побили і згвалтували працівники поліції.
Госбюро розслідувань відкрило справу за статтями 152 (згвалтування), 127 (катування) та ч.2 статті 365 (перевищення службових повноважень) Кримінального кодексу України. Поліцейським загрожує до десяти років ув'язнення.
Глава НПУ Ігор Клименко відсторонив від виконання службових обов'язків підозрюваних і керівництво відділу, а також прийняв рішення про розформування підрозділу і переатестації всього особового складу Кагарлицького ОП.
26 травня Голосіївський районний суд Києва відправив під арешт на два місяці підозрюваних поліцейських з Кагарлика - Миколи Кузіва і Сергія Сулиму. У липні той же суд обрав запобіжний захід ще двом підозрюваним у тортурах працівникам Кагарлицького відділення поліції.
Начальник відділу Микола Кузів та його підлеглий Сергій Сулима залишаються під вартою, Левандюк - під домашнім арештом, а ще один фігурант справи Євген Трофименко з початку розслідування перебуває під домашнім арештом.
Залишається здогадуватися, скільки винуватців злочинів залишаються без покарання, а жертв - без шансів на відшкодування шкоди, коли в справі правоохоронці займають позицію обвинувачів. Детальніше читайте в статті Олени Подолян "Союз насильства і системи " для ZN.UA.