UA / RU
Підтримати ZN.ua

У грудні 2018 року зафіксували п'ять нападів на журналістів - НСЖУ

Найжорстокіший напад стався у Кривому Розі.

У грудні минулого року до журналістів п'ять разів застосували силу, зокрема у Києві, Полтавській, Донецькій, Дніпропетровській областях та Одесі, повідомила прес-служба Національної спілки журналістів України. Зазначено, що найжорстокішим став напад у Кривому Розі.

"У грудні силу проти журналістів застосовували в Києві, на Полтавщині, Донеччині, Дніпропетровщині та в Одесі. Це дані моніторингу "Індекс фізичної безпеки журналістів України", який Національна спілка журналістів України проводить спільно з партнерськими громадськими організаціями", - повідомили в НСЖУ.

Зазначено, що найжорстокішим став напад на журналіста інформаційного агентства "Правда ТУТ" Віталія Коваленка у Кривому Розі. Коли журналіст повертався додому, а нього накинулися невідомі чоловіки і побили. За словами самого Коваленка, спочатку його вдарили металевою трубою по потилиці та в скроню. Також нападники зламали чоловікові обидві ноги та вкрали сумку, у якій були матеріали журналістського розслідування.

Окрім того, у грудні застосували силу до Олени Бунт та Максима Несміяноава, що готували сюжет для програми споживач, яка виходить на телеканалі "Прямий".

"19 грудня журналісти постраждали під час зйомки в одному з сервісних центрів у Києві – працівники закладу намагалися пошкодити камеру та виштовхували медійників з приміщення", - зазначили в НСЖУ.

За даними Спілки журналістів, 6 грудня на головного редактора видання "ЕХО" (м. Кобеляки, Полтавська область) напали невідомі, коли чоловік повертався додому. Журналіста кілька разів вдарили в обличчя.

Через кілька днів напад на журналіста-фрілансера Андрія Романенка скоїли у місті Краматорськ Донецької області. Кулаком по обличчю чоловіка вдарив працівник дорожньої служби під час зйомки процесу укладання асфальту під час опадів.

Також силу застосували до журналіста "Радіо Свобода" Михайла Штекеля в Одесі. Невідомі чоловіки силою виштовхали журналіста з брифінгу і не дали поставити запитання одеському міському голові.

Нагадаємо, минулого року в Україні, за винятком тимчасово окупованих території Криму в Донбасу, зафіксовано 235 випадків порушень свободи слова. Це менше, ніж у попередні роки. За такий самий період у 2017 році було зафіксовано 281 порушення, у 2016 році – 264, у 2015 – 310, але антирекорд зафіксовано у 2014 році – 995 випадків порушення свободи слова.