UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Греції ратифікували Угоду про асоціацію Україна-ЄС

Греція стала 27-ю країною, яка ратифікувала документ.

Процес ратифікації угоди про асоціацію 28 країнами-членами ЄС триває. Парламент Греції ратифікував законопроект щодо Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом у середу, 18 листопада. Про це повідомив глава МЗС України Павло Клімкін в Twitter.

"А ось і ще один крок вперед: Парламент Греції сьогодні ратифікував законопроект щодо Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. ευχαριστίες!", - написав він.

До сьогоднішнього дня Греція залишалася однією з країн ЄС, яка ще не почала ратифікацію Угоди про асоціацію.

А ось і ще один крок вперед: Парламент Греції сьогодні ратифікував законопроект щодо Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. ευχαριστίες!

- Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 18 листопада 2015

21 березня 2014 року Україна і Євросоюз підписали політичну частину Угоди про асоціації, відклавши підписання її економічної частини, яка містить положення про створення зони вільної торгівлі, до обрання нового президента України.

Після обрання президентом України Петро Порошенко підписав Угоду про асоціацію з ЄС в повному обсязі 27 червня 2014 року. 16 вересня 2014 року Верховна Рада і Європарламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Читайте також: Референдум в Нідерландах проти асоціації з Україною може зупинити її ратифікацію - FT

16 вересня президент України Петро Порошенко повідомив, що 24 держави Євросоюзу повністю завершили процес ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС.

29 жовтня угоду про асоціацію України і Європейського союзу ратифікував Кіпр. Традиційно Кіпр вважався податковою гаванню для забезпечених росіян. Греція, у якій після фінансової кризи посилилися ліві погляди, займає солідарну з Росією позицію.

Греція пов'язана з Росією сотнями незримих, але міцних "давніх уз" - економічних, фінансових, політичних, релігійних, пише в проекті для ZN.UA Володимир Кравченко.

Разом з Кипром Греція виступає в ролі "стратегічного партнера" Росії. При цьому пасербицю Еллади вважають одним з "троянських коней" Кремля в Європейському Союзі.

Докладніше читайте у проекті ZN.UA Викрадення Європи.