UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ГПУ заперечують блокування передачі справ до НАБУ, але вказують на суперечності між законом про Бюро і КПК

У середу ГПУ передала до НАБУ три кримінальних провадження.

Керівництво Генеральної прокуратури не видавало жодних розпоряджень про заборону передачі матеріалів кримінальних проваджень до Національного антикорупційного бюро.

Про це прокурор Генеральної прокуратури Владислав Куценко заявив на брифінгу в четвер, 24 березня, повідомляє прес-служба відомства.

"Офіційно повідомляємо, що жодних наказів про заборону передавати справи НАБУ ні генпрокурор Віктор Шокін, ні яка-небудь інша посадова особа Генеральної прокуратури не підписували", – підкреслив спікер ГПУ.

У той же час, Куценко вказав на протиріччя між законом про НАБУ та Кримінально процесуальним кодексом. У тексті закону присутній термін "витребування", тоді як в КПК його немає.

За словами речника ГПУ, детективи Бюро з санкції глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницкого можуть ознайомитися з матеріалами кримінальних проваджень, які розслідує Генпрокуратура. Після цього НАБУ може направити генпрокурору проект постанови про передачі справи.

"Тільки на цьому тижні представники НАБУ ознайомилися з матеріалами шести кримінальних проваджень, вчора їм були передані три кримінальні справи", – уточнив Куценко.

Директор НАБУ Артем Ситник неодноразово заявляв про ігнорування ГПУ вимог Бюро про передачу справ. 10 березня він публічно звернувся до керівництва Генпрокуратури із закликом "не витрачати час на казуїстику, коли потрібні рішучі конкретні кроки з подолання та протидії корупції".

Раніше в інтерв'ю ZN.UA Ситник повідомив, що прокуратура ігнорує запити НАБУ з передачі кримінальних проваджень.

Голова НАБУ також зазначив, що звернення писалися не один раз, проте ніяких офіційних відповідей не отримали".

"Ще трохи почекаємо і будемо звертатися за допомогою до парламенту. Для того, щоб створити такий механізм", - сказав він.

В теж час Ситник підкреслив, що незважаючи на прийняту норму закону, згідно з якою всі справи, які були відкриті до початку діяльності НАБУ, залишаються у Генпрокуратури, у бюро є повноваження у випадку необхідності витребувати їх у ГПУ.

Детальніше про діяльність бюро читайте в інтерв'ю Інни Ведерникової з головою НАБУ Артемом Ситником "Гарантії незалежності НАБУ в законі дотримані. Відповідальність - на мені і моїй команді" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".