UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ГПУ відзвітували про візит на вертолітний майданчик Януковича

Через три місяці після рішення суду підлеглі Луценка запустили процес передачі об'єкта в управління ДП "Фінансування інфраструктурних проектів".

Співробітники прокуратури Києва в п'ятницю, 27 жовтня, здійснили візит вертолітний майданчик на Парковій дорозі e рамках заходів з передачі об'єкта в управління держпідприємства "Фінансування інфраструктурних проектів", повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

"У зв'язку з перешкодою державному підприємству у виконанні дій із забезпеченню нормальної роботи цього об'єкта, сьогодні прокуратура міста Києва з виходом на об'єкт здійснила дії по передачі майна в безпосереднє управління державного підприємства "Фінансування інфраструктурних проектів", - написала Сарган на своїй сторінці у Facebook.

Вона нагадала, що столична прокуратура здійснює досудове розслідування за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу.

Як вдалося з'ясувати слідству, у 2010 році Київська міськрада без узгодження з Верховною Радою, з порушенням вимог Земельного кодексу та без попередньої згоди Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ухвалила рішення про передачу земельних ділянок на Парковій дорозі у Печерському районі столиці на 25 років в оренду ТОВ "Амадеус Ко" для будівництва та обслуговування об'єктів інженерної і транспортної інфраструктури.

У серпні цьго року Апеляційний суд Києва наклав арешт на збудовану "Амадеус Ко" вертолітний майданчик і офісний центр і прийняв рішення про передачу об'єкта ДП "Фінансування інфраструктурних проектів" для організації охорони, відповідального зберігання, проведення поточних ремонтів, обслуговування, підтримання їх у належному стані.

Читайте також: Суд заарештував вертолітний майданчик Януковича на Парковій дорозі в Києві

Напередодні журналісти проекту "Схеми" повідомили, що майже через три місяці після винесення рішення суду ДП "Фінансування інфраструктурних проектів" так і не почало управляти майном "Амадеус Ко", і ТОВ досі керує "вертолітним майданчиком Януковича".

У жовтні представники "Національного корпусу", "Правого сектора" і "Свободи" захопили будівлю вертолітного майданчика з вимогою націоналізувати її. Тоді президент України Петро Порошенко розкритикував ці дії і заявив про те, що майданчик нібито вже перебуває в державній власності. У своєму розслідуванні журналісти програми "Схеми" це спростовують.

Будівництво вертолітного майданчика для Януковича почалося в жовтні 2010 року. Замовником будівництва виступило ТОВ "Амадеус Ко", генеральним проектувальником – спільне українсько-французьке підприємство "Основа-Солсіф". Загальний розмір вертодрому - 115 на 50,45 м, де розташувалися два майданчики для прийому вертольотів. Вертодрому, який входить у перелік об'єктів інженерної і транспортної інфраструктури в районі Паркової дороги в Києві, був присвоєний клас Н-3. Він розрахований на прийом важких вертольотів вагою до 13 тонн.