UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ДСНС розповіли, скільки населених пунктів на заході України лишаються підтопленими

Найбільше через паводки постраждала Івано-Франківська область.

Рятувальники продовжують ліквідовувати наслідки повені в Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській та Тернопільіьскій областях, повідомили в Держслужбі з надзвичайних ситуацій. Наразі підтопленими лишаються 12 населених пунктів, раніше їх було 349. 

Зокрема, підтопленими лишаються населені пункти в Чернівецькій (8), Львівській (2) та Тернопільській (2) областях.  

Окрім того, підтопленими лишаються 114 будинків у Тернопільській (102) та Чернівецькій (12) областях. Спочатку “велика вода” затопила 14 тис. 456 будинків.  

Також підтоплено 1 об’єкт соціальної та побутової сфери у Чернівецькій області, раніше їх було 18. Затопленими лишаються 453 підвали в Івано-Франківській (395), Чернівецькій (36), Тернопільській (17) та Львівській (5) областях. Раніше таких підвалів було 7 тис. 225. 

Із 22 тисяч 182 присадибних ділянок підтопленими лишаються 433 у Тернопільській (198), Чернівецькій (171), Івано-Франківській (62) та Львівській (2) областях. 

Окрім того, через паводки зруйнованими лишаються 202,5 км автодоріг , переважно в Івано-Франківській області, а пошкодженими — 549 км автодоріг (було 653) та 212 мостів (було 265). Спочатку паводки зруйнували 278 км доріг. Досі зруйнованими залишаються 95 мостів.  

З початку робіт рятувальники евакуювали 2 523 особи. Протягом останньої доби відкачали близько 36 тис. м куб. Води. Також рятувальники розчистили 1 км автомобільних доріг, 80 м русла річок, а також доставили населенню 60 кг продуктів. 

Читайте також: Папа Римський закликав молитися за постраждалих від повеней в Україні

Як повідомлялося, потоп в західних регіонах України, за оцінками уряду, перевершив за масштабом паводок 2008 року. Надзвичайно критична ситуація в п'яти західних областях України. Івано-Франківська область постраждала найбільше. На ліквідацію наслідків повені на Заході України Кабмін виділив майже 750 млн гривень. Станом на сьогоднішній день підтопленими залишається половина з постраждалих будинків. 

СБУ відкрила кримінальне провадження за статтею "Екоцид", в СБУ запевнили, детально вивчають причини та передумови, які могли привести до таких наслідків. За однією з версій, розгул стихії може бути пов'язаний з незаконною вирубкою лісу і бездіяльністю уповноважених осіб. 

30 червня в аеропорт у Львові прибули італійські військові літаки з рятувальним спорядження для ліквідації наслідків руйнівних паводків в Західній Україні

Детальніше про ймовірні причини лиха в західних регіонах України читайте в статті Юлії Самаєвої "Карпатська різанина бензопилою" для читачів ZN.UA.