UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ДПСУ заявили про посилення оборони північного кордону: чи пов'язано це з білоруською загрозою

Там й далі не виключають ймовірності, що війська РБ долучаться до російських окупаційних сил у війні. 

Росія почала збільшувати кількість обстріл прикордонних з нею областей України, а саме Сумської та Чернігівської. Через це, аби не допустити повторного наступу окупантів, у Держприкордонслужбі прийняли рішення посилити оборону всього північного кордону нашої країни. 

"Останнім часом ми фіксуємо збільшення обстрілів в Сумській області, але до неї ще додається Чернігівщина. В той же час сили оборони України і прикордонники посилюють ці напрямки для того, щоб не допустити повторного вторгнення підрозділів збройних сил Російської Федерації", - сказав він під час телемарафону, додаючи, що наразі не зафіксовано ударного угрупування противника, яке могло б розпочати нове вторгнення. 

Кордон з Білоруссю також буде посилено, позаяк режим Аляксандра Лукашенка підтримує російську агресію з перших днів повномасштабного вторгнення. Демченко зауважив, що "цей напрямок дуже важливий". 

"Також кордон посилюється з Республікою Білорусь, адже ми розуміємо, що ця країна підтримує РФ у війні, розв’язаній проти України. І ніколи ні ЗСУ, ні прикордонники не виключали, що військові підрозділи цієї країни можуть долучитися до війни Росії", - зазначив він. 

Читайте також: Росія може вдарити з трьох напрямків одночасно: експерт спрогнозував збройну провокацію на кордоні з Білоруссю

Нагадаємо, у Генштабі повідомили, що в Білорусі з 8 по 14 вересня будуть проходити військові навчання спільно з РФ та країнами ОДКБ. Не виключено, що там військові будуть відпрацьовувати ймовірне захоплення трьох областей України - Волинської, Рівненської та Житомирської. Проте в офісі президента заявили, що краще білоруським військовим і тим, хто підтримує вторгнення РФ, відпрацьовувати, як вони будуть здаватися в полон ЗСУ. 

Тим часом в ГУР МО заявляють, що зберігається висока ймовірність завдання ракетних ударів по Україні з території Білорусі. Що стосується можливого наступу звідти, то такий сценарій у розвідці наразі вважають малоймовірним. 

У Кремлі ухвалили рішення про те, що білоруські військові мають брати безпосередню участь у війні. Лукашенко намагається утриматись від цього кроку. Але поле для маневру має обмежене. Про цілі Путіна, про ризики для Лукашенка та про те, що необхідно зробити країнам Заходу — читайте у статті Володимира Кравченка "Чи вторгнуться війська Лукашенка в Україну?".