UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ДПСУ розповіли, які країни найчастіше відвідували українці у 2018 році

Цього року попит на авіаподорожі зріс на 29%.

Кількість подорожуючих українців у порівнянні з 2017 роком зросла на 6%, повідомили сьогодні у Державній прикордонній службі України. У відомстві підбили попередні результати пропускних операцій року, що минає. Як нещодавно повідомляв голова ДПСУ Петро Цигикал, було зафіксовано зростання на 4% обсягів пропускних операцій, 71% осіб становлять українці, 29% - іноземці.

За його даними, громадяни України стали більше їздити через кордон зі Словаччиною (на 22%) та Румунією (на 17%), а також на 29% зріс попит на авіаподорожі.

Загалом цьогоріч передові позиції, як й у 2017 році, займають такі країни як Польща, Угорщина, Молдова, Румунія, Білорусь, Словаччина, Єгипет (збільшення на 350 тисяч осіб) та Туреччина.

Але у ДПСУ відзначили й збільшення поїздок до Німеччини (+165 тисяч), Італії (+125 тисяч), Іспанії (+50 тисяч), Греції та Данії (+30 тисяч), Австрії та Кіпру (по +25 тисяч), Латвії (+20 тисяч), Болгарії та Чехії (по +15 тисяч), Естонії та Швейцарії (по +10 тисяч). До США та Ізраїлю кількість поїздок залишається на попередньому рівні.

Раніше повідомлялося, що пішохідний пункт пропуску на кордоні з Польщею "Долгобичув-Угринів" працюватиме до кінця 2018 року, після його роботу припинять, оскільки це був пілотний, тимчасовий проект.

Експерти відзначають, що більшість пунктів пропуску на кордоні з країнами ЄС не розраховані навіть на актуальний потік транспорту, а кількість мандрівників у подальшому зростатиме через введення безвізового режиму з ЄС та збільшення потоків трудової міграції з України.

Про необхідність модернізації та будівництва нових пунктів пропуску читайте у статті Ірини Сушко, Катерини Кульчицької і Павла Кравчука "Людський вимір: як працює західний кордон України" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".