П'ятеро невідомих у балаклавах напередодні увірвалися до будівлі дніпровського філіалу "Просвіти" і побили двох активістів громадської організації "Спільнота активної молоді – САМ".
Як повідомила у своєму Facebook голова правління ГО "ZMINA. Центр прав людини" Тетяна Печончик, напад стався пізно ввечері у п'ятницю, 22 листопада.
У побитих Владислава Мельничука та Вірослава Цюп'яка діагностували травми черепу, щелепи та носа. "Хлопці в лікарні проходять обстеження. Зняли побої і написали заяву в поліцію", - зазначила правозахисниця.
Владислав Мельничук був волонтером ГО "Відсіч", організував кампанію за перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, є співзасновником Асоціації молодіжних центрів України та одним з організаторів акції "Хто замовив Катю Гандзюк?".
Печончик закликала поліцію розслідувати напад на активістів, однак наголосила на тому, що має сумніви щодо його ефективності, адже в Україні напади на громадських активістів належним чином не розслідуються.
"Чекаємо на розслідування цього випадку і реакції Нацполіції. Які б не були причини нападу, фізична агресія - не метод вирішення суперечок. За останні п'ять років правоохоронці так і не розслідували кілька сотень попередніх нападів на активістів, а міністр МВС Арсен Аваков все одно залишається на посаді", - резюмувала право захисниця.
Поліція кваліфікувала напад на активістів як хуліганство – за ч. 1 статті 296 Кримінального кодексу. А отримані Мельничуком тілесні ушкодження, як легкі.
"Інформація про побиття місцевого жителя надійшла на лінію "102" 22 листопада о 22:00. За словами 23-річного заявника, невідомі чоловіки напали на нього у приміщенні по вул. Володимира Мономаха м. Дніпро. У подальшому він звернувся до лікарні. За попереднім діагнозом лікарів, чоловік отримав легкі тілесні ушкодження", - йдеться у повідомленні обласної поліції.
Нагадаємо, у жовтні та листопаді було зафіксовано декілька нападів на активістів: 24 жовтня в Запоріжжі вдарили ножем ромську активістку Анжеліку Бєлову, а 6 листопада в Харкові розстріляли автомобіль місцевого активіста.
Також у листопаді відзначалася річниця смерті херсонської активістки Катерини Гандзюк, яку облили кислотою 31 липня 2018 року. Замовники злочину досі на волі.
Докладніше про ситуацію з атаками на активістів в Україні читайте в матеріалі Ганни Рожкової "Сам на сам із системою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".