Більше 140 тисяч українців, місце проживання яких зареєстровано в окупованому Криму, отримали закордонний паспорт громадянина України з січня 2015 року по лютий 2019-го. Про це повідомляє громадська організація "КримSOS" з посиланням на отримані дані від Державної міграційної служби України.
Так, 1416 осіб з реєстрацією місця проживання в Криму оформили український паспорт у формі ID-карти по досягненню 14-ти і 16-ти років, з січня 2016 року по лютий поточного року. Ще 28 477 кримчан пройшли процедуру вклеювання фото до паспорту по досягненню 25-ти і 45-ти років, з січня 2015 року по лютий 2019-го.
Паспорт громадянина України для виїзду за кордон отримали 140 295 кримчан.
Як відомо, на території Криму 16 березня 2014 року відбувся не визнаний світом "референдум" про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні ЄС, ні США не визнали результати голосування на "референдумі". Президент РФ Володимир Путін два дні потому оголосив про "приєднання" Криму до Росії.
Дипломат Максим Кононенко у своїй статті для DT.UA пише, що російська окупація Криму - це надовго. На його думку, щоб надовго не перетворилося на назавжди, Україна повинна протиставити російському агресору послідовну, системну та консолідовану політику невизнання, розраховану на далеку перспективу.
Докладніше про необхідність активізації зусиль у цьому напрямку читайте в статті Кононенка "П'ять років окупації Криму: в пошуках політики невизнання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".