UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Чорнобильській зоні ліквідували всі осередки займання – Аваков

Гасіння тліючих торфовищ, пеньків і останків дерев триває, в зоні відчуження працюють більше 1 тисячі пожежників.

© МВС України
© ДСНС України
© ДСНС України
До гасіння залучено 1059 осіб та 234 одиниці техніки
© ДСНС України

Пожежники ліквідували всі джерела загорання в лісах у Чорнобильській зоні, стверджує міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

"Всі джерела вогню ліквідовані. Загроз немає. Йде робота рятувальників з тліючими торфовищами. Хвилю пожеж збито. Дякую рятувальникам і лісникам за роботу!", - написав очыльник МВС на своїй сторінці у Twitter за підсумками поїздки до зони відчуження у неділю, 26 квітня.

У свою чергу, в пресцентрі Державної служби з надзвичайних ситуацій повідомили, що зусилля вогнеборців спрямовані на локалізацію двох осередків тління – в районі села Крива Гора і сіл Рудьки й Буряківка. У цій місцевості триває тління тліючих торфовищ, пеньків і решток дерев.

Важка інженерна техніка ДСНС і п'ять шляхопрокладачыв Вооурженных сил України задіяны у створенні мінералізованих смуг, вже створено 987 км смуг.

Пожежна авіація з початку операції з ліквідації пожеж скинула на ліс у зоні відчуження понад 5 тисяч тонн води, зробивши 2230 вильотів.

У Чорнобильській зоні продовжують працювати 1050 вогнеборців, задіяно 250 одиниць техніки.

З 4 квітня рятувальники борються з лісовими пожежами в Чорнобильській зоні, а 16 квітня вогонь охопив ліси в Житомирській області.

Пожежі знищив понад 30% туристичних об'єктів у зоні відчуження,зокрема покинуті села.

На Київщині та Житомирщині неодноразово ловили паліїв, які підпалювали як траву, так і ліс. З 20 квітня Національна гвардія проводить антидиверсыйну операцію в зоні відчуження.

На тлі лісових пожеж Верховна Рада суттєво збільшила штрафи за порушення протипожежної безпеки, забруднення атмосфери та знищення рослинності.

Детальніше про пожежі і проблеми організації охорони лісів на державному рівні читайте в статті Світлани Ісаченко "На згарищі" у ZN.UA.