UA / RU
Підтримати ZN.ua

В УЦОЯО прокоментували можливість полегшення тестів ЗНО через карантин

Зошити вже надруковані, завдання - апробовані.

Зараз українські школярі навчаються дистанційно - через епідемію коронавірусу традиційне навчання у школах призупинено. Ті теми, які учні мали б вивчати у березні-травні, школярі мають опрацювати самостійно. Тож від батьків і експертів почали лунати пропозиції виключити їх із тестових завдань ЗНО. Однак Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) не піде на цей крок, розповів ZN.UA його керівник Валерій Бойко.

"Ми розуміємо, що вимушене дистанційне навчання може поглибити сегрегацію серед здобувачів освіти. Однак ухвалили рішення не втручатися у зміст тестових зошитів зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році з таких причин. По-перше, у змісті тестових зошитів дуже мало завдань, які ґрунтуються на навчальному матеріалі, що вивчається в 11 класі у квітні-травні. По-друге, підготовка тестового зошита триває три роки, - завдання розробляються різними авторами, проходять експертну оцінку, апробацію. Це забезпечує високу якість тестового інструменту, і ми не готові цим нехтувати. По-третє, верстку й макетування сигнальних примірників українськомовних тестових зошитів УЦОЯО завершив це на початку січня, і вже надруковано понад 70 відсотків", - розповів Бойко.

За його словами, заміна завдання сьогодні означатиме визнання надрукованого браком і його знищення. А для розробки і друку нових примірників та їх перекладу мовами національних меншин знадобляться час та гроші. Наслідком такого кроку стане неминуче звинувачення в марнотратстві бюджетних коштів.

"Наявна модель шкалювання результатів тестування трохи знижує вплив зовнішніх чинників, і ми можемо статистично згладити певні прогалини у підготовці учасників, зумовлені вимушеним карантином", - зазначив керівник УЦОЯО.

Як повідомив заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний, спроба скасування ЗНО може призвести до реабілітації старої системи вступних іспитів з усіма корупційними наслідками. Хоча противники тестування, які мріють про таке повернення, прикриваються, на перший погляд, благородною метою убезпечення абітурієнтів від ризику зараженння коронавірусом.

Що чекає на вступну кампанію-2020 та як проводитиметься зовнішнє незалежне оцінювання після карантину, читайте у статті Оксани Онищенко "Опорна стіна" для ZN.UA.