UA / RU
Підтримати ZN.ua

У березні Україна переходить на «літній» час: коли перевести стрілки годинника

Годинники переводять в останню неділю березня.

У кінці березня Україна перейде на «літній час». Перевести стрілки годинника потрібно буде на годину вперед, а спати, відповідно, цієї ночі доведеться на годину менше.

Коли переходять на «літній» час

В Україні переведення годинників регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року № 509 "Про порядок обчислення часу на території України". Перехід на літній час здійснюється в останню неділю березня, а на зимовий - в останню неділю жовтня.

Відповідно, цьго року в ніч з 27 на 28 березня о 3:00 стрілки годинника необхідно буде перевести на годину вперед.

Читайте також: Переведення годинника на зимовий час: як правильно підготуватися

Зазначимо, що вперше перехід на зимовий та літній час був введений у Великій Британії в 1908 році. В СРСР (і в Україні, відповідно) перехід на зимовий час регулярно здійснюється з 1981 року. Переведення годинників в країнах Євросоюзу є обов'язковим з 2001 року. На сьогодні понад 110 країн світу переходять на літній і зимовий час.

З 2019 року в Євросоюзі планували скасувати переведення стрілок годинника. Згідно з опитуванням, 80% європейців висловилися проти переходу на літній і зимовий час, тому що відчувають погіршення самопочуття у ці періоди. В Україні також планують відмовитися від переходу на літній час. Чотири десятиліття переходу на зимовий і літній час показали, що особливої користі економіці це не приносить, а здоров'ю, найчастіше, шкодить.

18 лютого 2021 року стало відомо, що Комітет з питань економічного розвитку рекомендував депутатам прийняти за основу законопроект заступника спікера ВР Руслана Стефанчук "Про обчислення часу в Україні" №4201. Якщо його приймуть, то перехід на літній час в нашій країні скасують. Автори законопроекту посилаються на те, що переведення стрілок годинника негативно впливає на здоров'я людей.