У Туреччині запропонували проводити зустрічі Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі у Стамбулі.
Про це повідомив після першого цього року засідання ТКГ спеціальний представник голови ОБСЄ в Україні та у ТКГ посол Мікко Кіннунен.
"Висловлюю свою вдячність Туреччині. Я поінформував учасників дискусій про можливість повернутися до особистих зустрічей. Я переконаний, що особисті зустрічі підвищать якість та конфіденційність наших дискусій", – сказав Кіннунен.
У той же час Сергій Гармаш, представник окремих районів Донецької області в українській делегації Тристоронньої контактної групи заявив, що від пропозиції Туреччини відмовилися представники маріонеткових режимів, що підтримуються Москвою, і самої Росії.
За його словами, сьогоднішнє засідання ТКГ було одним із найспокійніших і найкоротшим – лише три години.
"Але конструктивний тон не означає позитивного результату - ні про що серйозне не домовилися. Питання і полонених, і відкриття КПВВ, і дотримання режиму тиші залишаються підвішеними Москвою в невизначеності", - написав він.
Через карантинні обмеження, пов'язані з пандемією COVID-19, засідання ТКГ та підгруп у рамках Мінського переговорного процесу з 2020 року відбуваються у режимі відеоконференцій.
Навесні минулого року на той час віце-прем'єр-міністр Олексій Резніков заявив, що після завершення карантину українська делегація не відвідуватиме Мінськ для безпосередніх переговорів ТКГ, оскільки Білорусь зараз перебуває під впливом Росії, і потрібно буде шукати нову країну для переговорів.
Раніше повідомлялося, що спільне дотримання сторонами посилених заходів із припинення вогню дозволило знизити кількість обстрілів на лінії фронту на 75%. Про це за підсумками першого поточного року засідання повідомили в Українській делегації у Тристоронній контактній групі.
Досягти однієї з найбільш бажаних цілей – повного припинення вогню – поки що не вдається. Через це гинуть солдати у Збройних силах України та руйнується громадянська інфраструктура. У ТКГ заявили, що працюють над посиленням заходів режиму припинення вогню.
Окремо сторони обговорили практичну імплементацію підсумків Паризького саміту 2019 року в частині протимінної діяльності.
Також міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що тристороння контактна група останнім часом була "заїждженою платівкою", проте сторонам все ж таки вдалося домовитися про перемир'я. Він зазначив, що більшість рішень у ТКГ вже готові до ухвалення.
Раніше ZN.UA писало, що виконання політичної частини мінських домовленостей зруйнує Україну. Детальніше читайте у статті Тетяни Силиної "Трупна отрута "Мінська": три способи уникнути страти України, яку задумав Путін".