UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туреччина поставить Україні системи зв'язку на суму понад 1 млрд гривень – ЗМІ

Засоби зв'язку УКХ-діапазону можуть бути поставлені ЗСУ в рамках держоборонзамовлення.

Турецька компанія Aselsan наступного року поставить Збройним силам України засоби УКХ-зв'язку на суму понад один мільярд гривень, повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерело в оборонній сфері.

Поставка засобів зв'язку проводитиметься в рамках державного оборонного замовлення.

За словами джерела журналістів, договір на поставку турецького зв'язкового обладнання під державні гарантії уряду України підписаний між ДП "Спецтехноекспорт" (підприємство ДК "Укроборонпром") і компанією Aselsan в Києві у понеділок, 9 жовтня, в рамках візиту в Україну президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.

"Завершення угоди очікується до кінця 2017 року після підписання кредитної угоди між Міністерством фінансів України і "Турексимбанком"", - зазначив співрозмовник агентства.

За його словами, реалізацію програми українсько-турецького військово-технічного співробітництва (ВТС) планується здійснити із застосуванням офсетних процедур.

У біржовому повідомленні турецької компанії, опублікованому у вівторок, 10 жовтня, повідомлялося про підписання 9 жовтня угоди з "українським клієнтом" про купівлю систем зв'язку на суму 43,635 мільйона доларів. У повідомленні також вказується, що поставки будуть здійснені у 2018 році.

Нагадаємо, у 2014-2016 роках Генеральним штабом Збройних сил України була проведена робота з визначення основних типів необхідних ЗСУ засобів УКХ-зв'язку, включно з відповідними випробуваннями. Після тривалого тестування постачальником була обрана турецька компанія Aselsan.

Свої підписи на документах поставили начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко та міністр оборони України Степан Полторак. Про обрання постачальником компанії Aselsan офіційним листом поінформували міністра національної оборони Туреччини Фікрі Ішика.

У прийнятого рішення були солідні технічні обґрунтування та вигідні умови кредитування проекту. Тим не менш, другий учасник попереднього відбору, ізраїльська компанія Elbit Systems, наполягала на проведенні повторних випробувань, на підставі яких Україна повинна була зробити остаточний вибір між продукцією ізраїльських і турецьких постачальників.

Детальніше про проблеми забезпечення ЗСУ та інших збройних формувань держави сучасними засобами зв'язку читайте в статті Валентина Бадрака "Розхитані "нерви" армії. Чому на четвертому році війни ЗСУ як і раніше не забезпечені сучасною захищеною системою зв'язку" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".