UA / RU
Підтримати ZN.ua

Центри з підтримки переселенців планують створити при ОВА

У 2023 році акцент у допомозі ВПО змістять на працевлаштування і психосоціальну підтримку.

При ОВА хочуть створити координаційні центри з підтримки внутрішніх переселенців. Це передбачено в представленій Мінреінтеграції Стратегії державної політики внутрішнього переміщення до 2025 року. Про основні зміни вирішення проблем у цій сфері повідомляє пресслужба відомства. 

Читайте також: Допомога переселенцям: як отримати довідку ВПО

У перший рік війни пріоритет у роботі з внутрішніми переселенцями був на евакуації та первинній допомозі, в 2023 рік – акцент змістять на працевлаштування і психосоціальну підтримку.

"Якщо минулого року ми спрямовували зусилля на евакуацію та первинну допомогу внутрішнім переселенцям, то зараз фокус уваги – на інтеграції цих людей у приймаючих громадах. Їх психосоціальна підтримка. Допомога у працевлаштуванні на новому місці. Це і є на сьогодні ключовими інструментами інтеграції ВПО", – повідомила глава відомства Ірина Верещук. 

Читайте також: Допомога переселенцям: як отримати виплати від ООН

Нагадаємо, нещодавно фотохудожниця з Ужгорода втілила проєкт із жінками – вимушеними переселенками. Читайте детальніше про відродження з попелу війни.

Урахування локальної специфіки

Верещук запропонувала створити при ОВА координаційні центри з підтримки переселенців, а також – ради ВПО як органи самоорганізації внутрішніх переселенців. Також закликала очільників регіональних і місцевих влад взяти за основу Урядову стратегію та розробити власні місцеві програми підтримки й інтеграції ВПО з урахуванням локальної специфіки.

На Львівщині кожен шостий мешканець нині є внутрішнім переселенцем з регіонів, де більш небезпечно. Минулого місяця загальна кількість людей в області, які змушені були рятуватися від війни – пів мільйона.