Президент України Володимир Зеленський заявив про те, що Центр кібербезпеки в Україні вже працює, але його офіційне відкриття відбудеться через один або два тижні, передає "Інтерфакс-Україна". За словами президента, центр працюватиме з різними розвідками.
"Ми вирішили дійсно зробити Центр кібербезпеки, не просто вирішили, ми його зробили. Я його офіційно ще не відкривав, але він працює вже в робочому форматі", - заявив президент журналістам після виступу на Всеукраїнському форумі "Україна 30".
Глава держав заявив про те, що офіційне відкриття центру відбудеться через один-два тижні.
"Там непогана команда, ми паралельно це робили з Центром дезінформації... В принципі, там повністю стратегія Центру дезінформації є. Центр з виявлення фейків або не фейків, як працює Центр дезінформації, все це я вам не можу розповісти, але співпрацювати буде з різними розвідками, як українськими, так і іноземних держав-партнерів", - розповів Зеленський.
З приводу того, чи створять в Україні окрему законодавчу базу у зв'язку з роботою центру, президент заявив про те, що "будемо дивитися". Він вважає, що обов'язково потрібно знайти законодавчі кроки для повноцінного втілення роботи Центру кібербезпеки. Крім того, Зеленський додав, що захищати державу, в тому числі інформаційно, "неможливо однією лише Радою національної безпеки та оборони України".
"Ми це робимо сьогодні на рівні РНБО. Цього мало. Проте, ми бачимо в цьому серйозні результати і боремося з дезінформацією всередині країни, зовні складно. Тому нам потрібна допомога Центру дезінформації, який буде поширювати свою роботу і за межі України", - заявив Зеленський.
Нагадаємо, 7 травня Володимир Зеленський підписав указ, яким затвердив положення про Центр протидії дезінформації. Центр протидії дезінформації підпорядкований Раді національної безпеки та оборони України. Загальний напрямок і координацію його діяльності здійснює секретар РНБО. Центр буде забезпечувати РНБО інформаційно-аналітичними матеріалами з інформаційної безпеки України. Також Центр братиме участь у розробці та реалізації Стратегії інформаційної безпеки, здійсненні аналізу стану реалізації, зокрема з питань протидії дезінформації.
Повідомлялося, що Центр протидії дезінформації отримає доступ до засекречених даних. Центр очолила Поліна Лисенко.