При працевлаштуванні роботодавець та працівник укладають трудовий договір. Але бувають випадки, коли під час підписання трудового договору працівник не погоджується на певні умови. Фахівці Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці розповіли, як правильно діяти сторонам у такій ситуації. Про це пише видання sud.ua.
Що таке трудовий договір
Трудовий договір – це угода між працівником і роботодавцем (роботодавцем – фізичною особою), за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а роботодавець (роботодавець – фізична особа) зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Які умови можуть бути прописані у трудовому договорі
Фахівці зазначили, що трудовим договором можуть встановлюватися умови щодо:
- виконання робіт, які вимагають професійної та/або часткової професійної кваліфікації;
- виконання робіт, які не потребують наявності у особи професійної або часткової професійної кваліфікації (стаття 21 Кодексу законів про працю України).
«Згідно з частиною третьою статті 9 Кодексу законів про працю України забороняється примушення працівника до укладення трудового договору, який містить умови, щодо яких між працівником та роботодавцем не досягнуто взаємної згоди», – йдеться у повідомленні.
Умови трудових договорів, які погіршують становище працівників порівняно із законодавством України про працю, є недійсними.
Раніше ми писали, чи можливе звільнення працівників передпенсійного віку у зв’язку із скороченням штату.