Через військову агресію Росії, багато українців залишити свої домівки та стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Серед переселенців є і медичні працівники. У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, які документи потрібні медикам-ВПО, щоб працевлаштуватися в інших регіонах.
Які документи потрібні медикам-ВПО для працевлаштування
У МОЗ пояснили, що порядок працевлаштування в іншому закладі охорони здоров’я для внутрішньо переміщених медичних працівників такий же самий, як і в разі звичайного працевлаштування.
Медик має подати стандартний пакет документів, зокрема:
- документ, що засвідчує особу (паспорт або ID-картка);
- ідентифікаційний номер;
- документ, що підтверджує освіту та професійну кваліфікацію (диплом, сертифікат лікаря-спеціаліста, посвідчення про кваліфікаційну категорію);
- документ, що підтверджує професійний стаж (трудова книжка);
- заява про прийняття на роботу.
У МОЗ зауважили, що внутрішньо переміщені медики можуть працевлаштуватися у тих регіонах, де вони перебувають. Ця можливість передбачена для тих медиків, які через війну втратили свої робочі місця та були вимушені шукати інші можливості працевлаштуватися у більш безпечних регіонах.
«Йдеться про механізм забезпечення їх робочими місцями, який врегульовано наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.03.2022 р. № 414», – пояснили у відомстві.
Так, станом на 9 жовтня, 4 715 внутрішньо переміщених медиків скористались можливістю працевлаштуватися у медзакладі іншого регіону.
Раніше ми писали, чи можливе звільнення працівників передпенсійного віку у зв’язку із скороченням штату.