UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трьом керівникам ініціативних груп ГО "Український вибір" оголосили про підозру через причетність до "референдуму" в Криму

ZN.UA дізналося імена підозрюваних.

Правоохоронці повідомили про підозру у держзраді та посяганні на територіальну цілісність України трьом керівникам ініціативних груп громадського руху “Український вибір”, повідомили в Офісі генпрокурора. Організацію “Український вибір” пов’язують із проросійським політиком Віктором Медведчуком, проти якого Рада нацбезпеки та оборони ввела санкції.

За даними джерел ZN.UA у правоохоронних органах, підозри оголосили Олегу Слюсаренку, Олександру Синявському та Івану Комелову. Так, Слюсаренко є керівником відокремленого підрозділу №011209 ГО “Український вибір” у центральному районі окупованого Сімферополя. Синявський очолює ініціативну ГО “Український вибір” у Севастополі. Крім того, він є представником ГО “Об’єднання підтримки і розвитку молоді і спорту в м. Севастополь”, а також представником комітету Громадської Ради при Севастопольській міській державній адміністрації з питань молоді та спорту. Комелов очолює ініціативну групу ГО “Український вибір” у Севастополі.

“За даними слідства, представники Всеукраїнського громадського руху “Український вибір-Право народу”, який до 2016 року мав назву “Український вибір”, сприяли окупації Кримського півострову. Двоє підозрюваних, будучи керівниками ініціативних груп громадського руху, входили до складу незаконного збройного формування “Самооборона Севастополя”. Один з підозрюваних очолював територіальний підрозділ НЗФ, інший був керівником окремого підрозділу “самооборони” - “Слов’янський щит””, - йдеться у повідомленні ОГП. 

Вони виконували протиправні накази ватажків збройного формування, а також брали активну участь у в організації та проведенні референдуму в Криму. Зокрема, вони були спостерігачами на “дільницях” в складі незаконних виборчих комісій. Також вони забезпечували охорону дільниць і безперешкодне проведення “референдуму” в Севастополі.

Крім того, правоохоронці встановили, що один із керівників громадського руху “Український вибір”, що також діяв у Севастополі, брав участь у проведенні мітингів на підтримку окупації півострова Росією та проведенні псевдореферендуму. На таких мітингах підозрюваний закликав змінити межі території та державного кордону України. Він також закликав до розширення території РФ за рахунок тимчасово окупованих територій України. Це підтвердила судово-лінгвістична семантико-текстуальна експертиза.

Вказано, що Росія нагородила підозрюваних медалями “За повернення Криму”.

Всім трьом оголосили про підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність та недоторканість України) Кримінального кодексу України.

Пізніше в коментарі “Бабелю” один із підозрюваних Іван Комелов заявив про те, що нібито не отримував підозру та назвав справу “замовною”. При цьому він підтвердив, що закликав проводити незаконний “референдум” у Криму.

Напередодні стало відомо, що Служба безпеки спільно з Офісом генерального прокурора почали обшуки громадської організації "Український вибір". В ОГП відзначили, що слідчі дії відбувалися в Дніпрі та Києві. У генпрокуратурі також повідомили, що є підозра, нібито київське керівництво "Українського вибору" продовжує координувати діяльність членів організації в АР Крим, попри спроби публічно відмежуватися від незаконних дій своїх колег на півострові. Клопотання про обшук погодила генеральний прокурор України Ірина Венедиктова.

Читайте також: Медведчук і Козак в дні окупації Криму отримали нафтовий бізнес в Росії за безцінь - "Схеми"

Нагадаємо, 19 лютого РНБО ввела санкції проти 19 компаній, п'яти росіян і трьох громадян України: Віктора Медведчука і його дружини Оксани Марченко, а також Наталії Лавренюк – фактичної дружини Тараса Козака. Підставою для санкцій проти Марченко і Лавренюк стало те, що їм належить нафтопереробний завод у РФ, що постачає продукцію терористичним угрупованням “ДНР” і “ЛНР”.

Напередодні Віктор Медведчук оскаржив санкції Ради нацбезпеки і оборони у Верховному суді України. Обмеження наклали за фінансування тероризму - постачання компаніями родини пального окупантам Донбасу.