Напередодні бойовики російсько-окупаційних військ 13 разів відкривали вогонь у бік українських позицій в Донбасі, порушивши режим тиші, запроваджений у липні минулого року.
У передмісті Красногорівки окупанти гатили з міномета 120-го калібру та станкових протитанкових гранатометів. Неподалік Водяного, що на Приазов’ї, відкривали вогонь з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. З цього ж озброєння, за винятком кулеметів, неодноразово прицільно обстрілювали захисників Пісків.
Внаслідок обстрілу, отримав вогнепальне поранення один український військовий, його оперативно доправили до лікарні.
На цьому ж напрямку, в районі Мар’їнки, під час висування на позиції підірвалися на невідомому вибуховому пристрої троє військовослужбовців Об’єднаних сил. Двоє захисників загинули, за життя третього борються медики.
На місці події працює керівний склад військової частини та робоча група військової служби правопорядку, обставини загибелі та травмування бійців з’ясовуються.
Поблизу Новозванівки та Південного російські найманці здійснили кілька прицільних пострілів зі стрілецької зброї. Двоє українських воїнів дістали вогнепальні поранення, медики оцінюють їхній стан як задовільний.
Неподалік Луганського бойовики за допомогою ручного протитанкового гранатомета дистанційно замінували мінами ПОМ-2 територію біля українських позицій.
«Про дії російсько-окупаційних військ повідомлено представників ОБСЄ через українську сторону Спільного центру контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін», - зазначили у штабі операції Об’єднаних сил.
Від початку доби 7 лютого на сході України зберігається тиша. Обстановка в районі проведення операції ОС залишається під контролем українських воїнів.
Раніше голова української делегації Леонід Кравчук заявив, що підготовлений українською стороною «План спільних кроків» для ТКГ пропонує повністю припинити конфлікт і демілітаризувати окремі райони Донецької і Луганської областей на початку 2021 року.
Однак Росія фактично заблокувала переговори в Мінську, вимагаючи від України скасувати постанову парламенту про місцеві вибори і затвердити «мирний план» бойовиків щодо врегулюванню ситуації в Донбасі.
Значущих результатів із припинення російської агресії і деокупації Донбасу як не було, так і немає. То чи не час змінювати «формат і стратегію»? Про це розмірковує Тетяна Силіна у статті «Подорож із Парижа до Берліна із зупинкою в Мінську завдовжки рік».