UA / RU
Підтримати ZN.ua

Третя хвиля йде на спад: падіння числа нових випадків ковіду пришвидшується – НАНУ

Попри суттєве зниження кількості ПЛР-тестів, зроблених минулого тижня, кількість позитивних результатів знизилася ще більше.

Третя хвиля коронавірусу в Україні йде на спад, кількість нових випадків ковіду та пацієнтів, які потребують шпиталізації, знижуються, свідчать дані моніторингу Національної академії наук України.

«Протягом останнього тижня виявлена захворюваність прискорила зниження. Число випадків хвороби за тиждень зменшилось на 14% після зниження на 2% тиждень тому. Число нових госпіталізацій знизилося на понад 10%. Число нових летальних випадків скоротилося менш ніж на 5% та продовжує, загалом, перебувати на плато», - наголошують науковці.

Основні епідемічні показники та їх семиденні усереднення. Летальні випадки позначено за правою шкалою
НАН України

Аналізуючи офіційну статистику, у НАН України дійшли висновку, що станом на 20 квітня основні епідемічні показники виглядають так:

Середня кількість осіб, які одужують: 9 931 на день (тенденція до зростання);

Середня кількість нових інфікованих (за тиждень): 12 743 осіб на день;

Середня кількість нових летальних випадків (за тиждень): 373 особи на день.

Синхронно зі зниженням числа випадків хвороби знизилася й інтенсивність тестування. Минулого тижня кількість проведених ПЛР-тестів, чий внесок у виявлення нових випадків інфікування вірусом є чи не найбільшим, впала на 12%.

«Попри суттєве зниження числа ПЛР-тестів, виконаних протягом останнього тижня, число позитивних результатів знизилося ще більше – на 21%, що забезпечило зниження позитивності за зразками з 32,4% до 29,1%. За незмінного протоколу виявлення хворих це, ймовірно, означає, що число нових випадків хвороби у найближчі дні прискорить падіння», - прогнозують у НАН України.

Обсяги тестування. Щоденна сумарна кількість ПЛР-тестів і сумарна кількість залишків непротестованих зразків у лабораторіях
НАН України

Відношення числа нових хворих і числа позитивних тестів до числа всіх тестів та їх семиденні усереднення. Блідими тонами позначено державні свята і періоди посилених карантинних обмежень
НАН України

Читайте також: Україні варто розпочати підготовку до боротьби з новими мутаціями коронавірусу – Радуцький

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що необхідності в загальнонаціональному локдауні на сьогодні немає. У НАН України також повідомили про те, що ситуація з коронавірусом в Україні стабілізується.

16 квітня міністр охорони здоров'я Максим Степанов виступив у парламенті на годині запитань до уряду. На тлі постійних зривів плану вакцинації, Степанов пообіцяв всеосяжну імунізацію українців цього року. У чому ще маніпулює міністр, розповідаючи про боротьбу з пандемією в Україні, читайте в статті Алли Котляр «Епідемія маніпуляцій» у ZN.UA.