Частка українців, які не відчули на собі жодного впливу від впровадження реформ, до травня 2018 року помітно знизилась. У вересні 2017 року 51% респондентів зазначили, що вони не відчувають жодних змін, проте вже сьогодні цей показник становить 37%, свідчать дані опитування, проведеного компанією GfK Ukraine.
Як зазначають соціологи, такий результат, швидше за все, є наслідком запуску низки реформ, які мають пряме відношення до повсякденного життя громадян (медичної, охорони здоров'я тощо).
Проте значно більше людей повідомили, що вони відчули негативні наслідки в червні 2018 року (34%) порівняно з вереснем 2017 року (24%). Лише 2% опитаних вказали, що для них реалізація реформ мала позитивні наслідки.
На тлі зростання негативного відношення українців до реформ, ця цифра не лише є вкрай малою, але й практично незмінною з 2015 року, зазначають соціологи.
Третя хвиля національного опитування щодо громадянського залучення була проведена на замовлення організації Pact в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!" (USAID). Вибірка склала 2001 респондентів. Опитування було проведене компанією GfK Україна в травні-червні 2018 року. Теоретична похибка вибірки становить 2,2%.
Як свідчать опитування останніх років, українці незадоволені успіхами у проведенні реформ, проте більшість не готові докладати особисті зусилля заради успіху реформ у країні.