Зараз українці роблять запаси продуктів, готуючись до непростої зими, яка чекає країну через повномасштабне вторгнення РФ. Але крім масштабних запасів вдома, треба обов’язково подбати про «тривожну продуктову валізку», яку легко можна взяти з собою у випадку небезпеки.
Нижче, перелік продуктів, які треба до неї покласти.
М’ясо
Добре підійде сушене або в’ялене м’ясо. А от сушена риба – у жодному разі, адже містить забагато солі.
Гарний варіант – тушонка. Краще взяти хоча б декілька банок. Але треба пам’ятати, що такі банки достатньо важкі і займають місце. Можна пошукати м’ясні консерви в м’якій упаковці, але в Україні їх не багато.
Сухофрукти
В першу чергу це курага, фініки або чорнослив. У сухофруктах дуже багато калію, який необхідний для серця. Також у них містяться вітаміни та поживні речовини. А ще сухофрукти легко зберігати та транспортувати. Вони мають малу вагу і не займають багато місяця.
Каші швидкого приготування
В екстремальних умовах найкраще мати запас харчів, багатих на повільні вуглеводи, яких найбільше у кашах, злаках та зернових. Тож варто придбати декілька пакетиків каш, яких легко приготувати.
Сухарі, хлібці, галети
Вони довго зберігаються, не займають багато місяця, та можуть стати як повноцінним перекусом, так і доповненням до раціону.
Шоколад
Краще купувати чорний шоколад, тому що це прекрасне джерело магнію. А магній – це мікроелемент, який має заспокійливу дію.
Вода
Краще брати з собою не більше двох 1,5-літрових пляшок, інакше вага стане критичною для пересування.