У щорічному рейтингу Transparency International, провідної міжнародної громадської організації у сфері боротьби з корупцією, Україна посіла 144-е місце серед 177 країн світу. Порівняно з минулим роком, Україна втратила один бал і набрала всього 25 балів зі ста можливих.
Про це в інтерв'ю ZN.UA розповіла регіональний координатор в країнах СНД Transparency International Світлана Савицька.
"Серед країн СНД позаду України знаходяться лише країни Центральної Азії. Згідно Глобального барометру корупції цього року, 80% опитаних українців вважають, що уряд неефективно бореться з корупцією", - зазначила Савицька.
"Для всіх країн СНД надзвичайно гострою є проблема злиття бізнесу і держави, конфлікт інтересів. Розуміння суті конфлікту інтересів знаходиться в зародковому стані в умах наших чиновників. Суцільно й поруч зустрічаються ситуації, коли високопоставлені чиновники або члени парламенту є великими акціонерами та головами правління приватних компаній", - сказала вона.
За словами координатора Transparency International, в Україні спостерігається просто кричуще злиття бізнесу і держави: "Чиновники і парламентарії володіють бізнесами, і це вважається нормальним. Люди йдуть в систему влади для того, щоб просувати свій бізнес".
"В Україні високий рівень терпимості громадян по відношенню до корумпованості влади. Звичайні люди вважають нормальним, коли чиновник і бізнесмен - це одне і те ж обличчя", - підкреслила Савицька.
За її словами, ЄС недостатньо зробив в Україні для того, щоб уряд провів добрі антикорупційні реформи.
"Звичайно, в поточному році був прийнятий пакет антикорупційного законодавства. Але він фрагментарний. А закони, що стосуються конфлікту інтересів, є поверхневими", - резюмувала Савицька.
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" інтерв'ю Андрія Марусова зі Світланою Савицькою. !zn
Читайте також:
Transparency International: Корумповані олігархічні клани вбивають в Україні чесний бізнесу
Клименко бізнес просить змінити своє ставлення до корупціонерів
Україна за рівнем контролю за "оборонкою" показала "помірні" корупційні ризики