UA / RU
Підтримати ZN.ua

ТКГ збереться на позачергове засідання з питань безпеки

Сторони обговорять порушення режиму припинення вогню з боку бойовиків.

Підгрупа з питань безпеки Тристоронньої контактної групи проведе позачергове засідання. Про це у вівторок, 28 липня, повідомив віце-прем'єр-міністр Олексій Резніков.

Він повідомив, що сьогодні має відбутися позачергове засідання робочої групи з питань безпеки у складі ТКГ, учасники якої повинні обговорити випадки обстрілу українських позицій, про які 27 липня повідомив командувач Об'єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко.

«На сьогоднішній день багато критики щодо того, що вже було кілька випадків порушення цього режиму тиші з використанням стрілецької зброї. Йде обговорення, чи це порушення перемир'я, або порушення режиму тиші. Я переконаний, що це є порушенням режиму тиші, а не режиму перемир'я, бо якраз комплекс додаткових заходів передбачає проведення відповідної перевірки, дослідження дій з боку порушників та інформування про це СММ ОБСЄ, яка, в свою чергу, повинна проінформувати Тристоронню контактну групу щодо причини такого порушення, факту відновлення вогню», - зазначив Резніков, передає Укрінформ.

Він також нагадав, що Стаття 51-а статуту ООН дає право будь-якій країні на самозахист і самооборону, чим Україна, по суті, і користується з початку військової агресії з боку Російської Федерації. Стаття 40 Гаазької конвенції 1957 року, яка регулює закони і звичаї ведення війни, чітко формулює, що в разі порушення перемир'я однією зі сторін інша сторона має право на вихід із цього перемир'я.

Читайте також: Відхід Кучми з ТКГ: секретар РНБО розповів про кандидатів на його місце

Нагадаємо, 28 липня також стало відомо про те, що Представник України в Тристоронньої контактної групи по Донбасу, другий президент країни Леонід Кучма заявив про вихід з переговорного процесу.

Як повідомлялося, з 27 липня сторони домовилися про всеосяжне припинення вогню, проте бойовики порушили перемир'я у перший же день, двічі обстрілявши позиції українських ЗСУ. Перспективою тривалого додержання режиму тиші повинно стати відкриття двох КПВВ, взаємне звільнення утримуваних осіб, допуск до них Міжнародного Комітету Червоного Хреста і, в підсумку, - саміт лідерів "нормандської четвірки" в Берліні.