UA / RU
Підтримати ZN.ua

Telegram є проблемою для України, але блокування анонімних каналів вирішить її тимчасово – Буданов

Очільник ГУР МОУ поділився думкою, що варто зробити з анонімними Telegram-каналами.

Telegram є величезною проблемою для України, вважає очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов. В інтерв’ю українській службі BBC він зазначив, що блокування анонімних Telegram-каналів лише тимчасово може вирішити ситуацію.

«Як то кажуть, впорядкувати це все – навести в цьому лад, хоча б законодавчо змусити всіх зареєструватися, щоб було зрозуміло, хто за яким медіа ресурсом, а Telegram вже точно статус медіа набув. Нема питання впливу чи тиску – питання ж не в цьому. Якщо ти хочеш доводити свою позицію - а вона може комусь не подобатись і це нормально в демократичному суспільстві - неси відповідальність. Чого ти боїшся сказати, хто ти?», – зазначив Буданов у відповідь на питання, що робити з проблемою.

На уточнення, чи має він на увазі анонімні Telegram-канали, очільник ГУР заявив, що «вони всі анонімні».

«Ви знаєте хоч один телеграм-канал, який сказав прямо, що я – це я? От і відповідь», – додав Буданов.

Читайте також: Україна передала в компанію Telegram список «потенційно проблемних» каналів

На його думку, закриття анонімних Telegram-каналів може лише тимчасово розв’язати проблему. Глава ГУР переконаний, що треба їх змусити зареєструватися.

«Це не буде тиском на пресу. В демократичному суспільстві, ще раз кажу, не можна просто так тиснути… Чому я вам це взагалі розповідаю? Ви ж представник журналістики. Ти дуже б зраділа, якби до вас прийшли і сказали: все, тепер з цього дня ти пишеш отак? Ну зрозуміло, це ненормально було б. Але боятись сказати, що ви це ви – це теж неправильно. І від імені аноніма викидати в ефір, вибачте, все за що заплатять з абсолютно різних частин світу – це теж ненормально», – зазначив Буданов.

Він також розповів, що розвідникам заборонено мати Telegram чи інші соцмережі заборонено.

«Як керівник – у мене просто доступ до всіх світових медіа і ресурсів є. Тому я продивляюсь, щоб дивитись на результати тих чи інших наших операцій. Або резонансних подій, які, на наш погляд, мають чи будуть мати якийсь вплив», – підсумував Буданов.

Читайте також: Українці зможуть обмежити коло тих, хто може писати їм у Telegram

Раніше у Службі безпеки України заявляли, що небезпека Telegram полягає у його популярності серед українців. Однак у спецслужбі вважають, що заблокувати месенджер неможливо. 

Водночас результати соцопитування КМІС свідчать, що майже половина громадян України сприймають ідею більш активного втручання держави в діяльність інтернет-джерел як обмеження прав і свобод людини. При цьому соціологи вказують, що користування чи не користування Телеграм-каналами і новинними сайтами слабко пов’язане із ставленням до більш активного втручання держави в інформаційне поле.

Так, наприклад, серед тих, хто користується Телеграм-каналами, 43% погоджуються, що для зміцнення захисту від ворога держава має більш активно контролювала інформацію в інтернет-джерелах. Водночас серед тих, хто не користується Телеграм-каналами, 46% вважали би такі дії держави як обмеження прав і свобод громадян.