UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тактика виснаження ворога: в ISW пояснили доцільність складної оборони Бахмута

ЗСУ і раніше використовували подібну модель поступового виснаження, щоб змусити росіян до завершення операцій після кількох місяців  значних втрат особового складу та техніки в гонитві за незначними тактичними досягненнями.

В Інституті дослідження війни називають оборону Бахмуту стратегічно правильною, незважаючи на її затратність для України. Хоча подальші зусилля на цьому напрямку, будуть значними та супроводжуватимуться аналогічними зусиллями з контрнаступу на інших ділянках, Київ заплатив б значну ціну за взяття Бахмуту російським військам. 

Читайте також: Spigel: Німецька розвідка назвала цифру щоденних втрат України під Бахмутом

“Сам Бахмут не має оперативного чи стратегічного значення, але якби російські війська зайняли його відносно швидко й без особливих затрат, це змусило б Київ поспішно будувати оборонні позиції на менш сприятливій місцевості”, – пояснюють аналітики.

Читайте також: Кадирівці на окупованих територіях судитимуть і викорінюватимуть «український сатанізм» – ISW

Не слід також відкидати, здавалося б, «політичний» розрахунок легковажно взятися до оборони Бахмута — російські сили займають понад 100, 000 квадратних кілометрів території України, включаючи численні українські міста, і спричиняють звірства проти українських мирних жителів на окупованих територіях.

Читайте також: Свідчення про два тижні ґвалтувань у Бучі та фоторепортаж з Маріуполя відзначили премією Baueux

Для політичних і військових лідерів цілком розумно зважувати ці фактори, визначаючи, утримувати чи поступатися певним населеними пунктами. 

Читайте також: Фото жителів Бучі, Ірпіня й Бородянки, що повернулись додому: уламки минулого життя

Раніше українські сили використовували подібну модель поступового виснаження, щоб змусити російські операції в певних районах завершитися після кількох місяців зазнавання значних втрат особового складу та техніки в гонитві за незначними тактичними досягненнями. Російські війська місяцями намагалися пробити ефективну українську оборону в Сєвєродонецьку та Лисичанську на початку літа 2022 року та захопили Лисичанськ лише після контрольованого відходу українських військ з цього району.

Проте захоплення Лисичанська та адміністративного кордону Луганської області швидко виявилося неважливим для російських військ, і кінцевим результатом української оборони цього району стало вимушене завершення російського наступу в Луганській області, що призвело до загальної стагнації російських наступальних операцій на Донбасі влітку-восени 2022 року. Українська оборона Бахмута, ймовірно, сприятиме подібному результату — російські війська скеровують живу силу та техніку в цей район із травня 2022 року й досі не досягли жодних значущих успіхів, які серйозно загрожують українській обороні цього району. ISW продовжує переглядати свою оцінку того, що російський наступ на Бахмут може бути кульмінаційним, але продовжує оцінювати, що ЗСУ фактично стискають російські війська в Бахмуті, таким чином перешкоджаючи можливості Росії продовжувати наступ в інших частинах театру дій воєнних дій. 

Читайте також: WP: Кривава бійня в Бахмуті створює ризики для України

"Захід сприяв нездатності України скористатися перевагою стримування російських сил у Бахмуті шляхом повільного розгортання або припинення систем озброєння та поставок, необхідних для широкомасштабних контрнаступальних операцій", – резюмують в ISW.