UA / RU
Підтримати ZN.ua

Світові ЗМІ мимоволі допомагають Росії завуалювати її війну проти України – Atlantic Council

Оглядач зауважує, що західні репортери помиляються, коли називають бойовиків в Донбасі "проросійськими сепаратистами".

Коли це російський ватажок раптом став "проросійським сепаратистом"? Редакціям по всьому світу варто поставити собі це питання, зважаючи на те, як вони висвітлювати знищення в Донецьку російського військового лідера Арсена Павлова.

Про це в статті для Atlantic Council пише Пітер Дікінсон, нагадуючи, що заголовки багатьох видань після ліквідації "Мотороли" говорили про смерть "лідера проросійських сепаратистів", створюючи враження, нібито він був лояльним до Росії місцевим мешканцем, який захищав свої права зі зброєю в руках.

"Насправді ж Павлов був більше ніж просто "проросійським". Він взагалі то був росіянином. І йдеться не про чіпляння до слів, це суть всього конфлікту. Павлов був одним і десятків тисяч громадян Росії, які приїхали в сусідню Україні для того, щоб розв'язати війну", - пише оглядач.

Він зауважує, що Москва насправді відправила на Схід України змішані сили, які складаються з регулярних військових без розпізнавальних знаків, російських націоналістів, загонів російських військових ветеранів і звичайних злочинців, які змішалися із завербованими місцевими мешканцями. Всі вони разом і складають "гібридні" російські окупаційні війська, чисельність яких перевищує особовий склад армій деяких європейських країн.

"Називати таких людей "проросійськими" - це очевидний абсурд, але така практика продовжується. З усіх раціональних точок зору, національність Павлова повинна бути в центрі висвітлення в міжнародних ЗМІ. Натомість, вона ледве згадується дрібним шрифтом", - йдеться в статті.

Читайте також: Міжнародні ЗМІ зробили можливою агресію Росії проти України – Atlantic Council

На думку Дікінсона, реакція преси на смерть Павлова вказує на велику проблему, з якою міжнародні репортери зіштовхуються, коли повідомляють про події в Україні. З моменту анексії Криму в 2014 році кореспонденти і редактори ніяк не можуть підібрати правильні терміни, щоб описати конфлікт і правильно назвати різні бойові групи. І ці труднощі, на думку автора, не випадкові. Російська гібридна тактика ведення війни націлена створити саме такий вид неоднозначності, щоб паралізувати міжнародну думку і запобігти ефективній відповіді.

Нагадаємо, ввечері 16 жовтня стало відомо про вбивство одного з бойовиків терористичного угруповання "ДНР", громадянина РФ Арсенія Павлова по кличці "Моторола".

Терориста підірвали в ліфті житлового будинку в Донецьку. "Моторола" знаходився в епіцентрі вибуху і отримав травми, несумісні з життям.

Ватажок терористичного угруповання "ДНР" Олександр Захарченко поклав відповідальність заліквідацію бойовика Арсенія Павлова, також відомого як "Моторола", на Україну і розцінив її як порушення перемир'я.