UA / RU
Підтримати ZN.ua

Світове академічне співтовариство висловило підтримку Євромайдану і запропонувало створити "план Маршалла" по-українськи

Під заявою підписалися понад 80 представників світової інтелектуальної еліти з найвідоміших університетів усього світу. Вчені пропонують створити для України аналог європейського "плану Маршалла", щоб перетворити країну на повністю демократичну і покласти кінець корумпованому і жорстокому режиму і геополітичній уразливості.

Представники світового академічного співтовариства підписали звернення з підтримкою українців, які обстоюють свої права на Майдані.

Текст звернення "Підтримайте українців, і вони можуть допомогти нам побудувати більш справедливу Європу" опублікований на сайті авторитетного британського видання The Gurdian увечері в п'ятницю, 3 січня.

Під листом підписалися понад 80 представники світової інтелектуальної еліти - вчені, викладачі різних предметів, професори найбільш шанованих університетів з усіх країн світу.

Так, академічне співтовариство обурене, що насиление з боку влади спрямована на молодь і журналістів, і звертає увагу, що така поведінка уряду "є руйнівним як для самої влади, так і для майбутнього країни, яку вона представляє".

Підписанти закликали уряди своїх країн і міжнародні організації "розрізняти український уряд і українське суспільство". При цьому до першого слід ставитися з максимальною критикою", а безпосередньо українців максимально підтримати українців у їх зусиллях, "щоб покласти край корумпованому і жорстокого режиму і геополітичної уразливості" України.

Вчені закликають свої уряди до "розробки нової політики щодо України" і створення плану, подібного європейського плану Маршалла, який забезпечив би її перетворення в повністю демократичну країну і суспільство з гарантованим захистом цивільних прав.

Переклад листа:

"У ці дні світ уважно стежить за Україною. Деякі з останніх подій, насамперед періодичні спроби уряду застосувати насильство щодо мирних демонстрантів, викликають серйозну тривогу.

Нас, представників міжнародного академічного співтовариства, особливо турбує той факт, що насильство та переслідування нерідко спрямовані на молодь, дуже часто на журналістів, студентів і молодих викладачів.

Така поведінка українського уряду є руйнівним як для самої влади, так і для майбутнього країни, яку вона представляє.

На відміну від уряду, українське суспільство показало чудову громадянську зрілість. Його рішучість тримати свій протест у сфері законності і його незмінний відмова від насильства є зразком для захисту цивільних прав.

Сьогодні український Майдан представляє Європу в кращому вигляді - в такому, який багато мислителів минулого і сьогодення визначали фундаментальними європейськими цінностями.

Ми закликаємо наші уряди і міжнародні організації підтримати українців у їх зусиллях, щоб покласти кінець корумпованому і жорстокого режиму і геополітичної уразливості їх країни.

Україна потребує плані, такого європейського плану Маршалла, який забезпечить її перетворення повністю демократичну країну і суспільство з гарантованим захистом цивільних прав.

У розробці нової політики щодо України ми пропонуємо розрізняти український уряд і українське суспільство. Одночасно до першого слід ставитися з максимальною критикою, а друге заслуговує максимальної підтримки.

Дозвольте нам допомогти українцям побудувати нову Україну - і тоді вони, безумовно, допоможуть нам побудувати нову Європу і більш справедливий світ". !zn

theguardian.com

Читайте також:

Народ України привітав президента з Новим роком

Три чверті українців вважають Євромайдан головною подією 2013 року

Азаров вважає, що Євромайдан підриває економіку України

Євромайдан підтримали 50% українців, антимайдан - 28%

Почуття росіян з приводу Майдану - "подив, здивування, роздратування"