UA / RU
Підтримати ZN.ua

Супутник зафіксував, як росіяни завантажують на судна у Севастополі крадене в Україні зерно

Один із кораблів пливе у напрямку Бейрута

Нові супутникові знімки компанії Maxar Technologies зафіксували процес завантаження на російські судна краденого в Україні зерна в окупованому Росією Севастополі. Про це повідомляє CNN, публікуючи фото від 19 і 21 травня. 

На знімках видно кораблі – "Матрос Позинич" і "Матрос Кошка" – пришвартовані поруч із об’єктом, схожим на зерновий силос.  Також видно, як зі стрічки у відкриті трюми суден сиплеться збіжжя. 

За даними сайту відстеження суден MarineTraffic.com, обидва судна покинули порт. “Матрос Позинич” пливе Егейським морем і прямує до столиці Лівану Бейрута, а “Матрос Кошка” покищо перебуває в Чорному морі.

На те, що судна скоріш за все завантажують вкраденим українським зерном, вказує той факт, що анексований Росією Крим виробляє дуже мало зерна, на відміну від багатих на сільськогосподарське виробництво Херсонської та Запорізької областей. Українські чиновники та промислові джерела повідомили CNN, що російські війська в окупованих районах спустошили кілька силосів і перевезли зерно на південь.

Росіяни завантажують на свої судна крадене в Україні зерно
Maxar Technologies

На початку цього місяця “Матрос Позиніч” вже перевозив зерно із Чорного моря в Середземне. Спочатку він прямував до Єгипту зі своїм вантажем, але після попередження українських офіційних осіб його повернули з Олександрії. Судну також було заборонено в'їзд до Бейрута, а врешті-решт воно пришвартувалось у порту Латакії в Сирії, де Росія роками підтримує режим Башара Асада.

Читайте також: Путін хоче влаштувати голод та міграційну кризу у світі – німецький дипломат

Нагадаємо, Росія за допомогою свого Чорноморського флоту влаштувала блокаду українських портів і водночас краде зерно з елеваторів на окупованих територіях. Станом на 19 травня росіяни уже вкрали близько 400 тис. тонн зерна. Це загрожує проблемами з продовольством та навіть голодом багатьом країнам світу. Відтак країни Заходу почали шукати інші шляхи для експорту українського збіжжя і навіть заговорили про імовірне створення військово-морської коаліції, покликаної розблокувати українські порти.