Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на своїй сторінці на Facebook розповіла про те, чим можна замінити ріпчасту цибулю. Вона також зазначила, що багато людей не люблять цибулю, вона погіршує синдром подразненного кішківника, а "іноді здається асоціальним продуктом".
За словами Супрун, ріпчасту цибулю можна замінити корисними та поживними продуктами. Зокрема, в ній міститься мало вітамінів і мінералів, краще замість неї їсти зелену або порей. Вони містять багато кемпферолу. Це корисний для здоров'я судин флавоноїд, який зараз активно досліджують у зв'язку з потенційними протипухлинними властивостями. Кемпферолу багато в квасолі, молодих бобах, вині, малині, спеції гвоздиці і чорному чаї.
Крім того, в пореї та зеленій цибулі містяться вітаміни А,К, В6 і магній. Такий же набір вітамінів і в кропиві, яку можна додавати в зелений борщ або рис.
У цибулі також містяться пробіотики, які любить мікрофлора кишечника. Розчинну клітковину цибулі можна замінити пастернаком і селерою, вівсяною або перловою кашею, яблуками.
Цибуля корисна для печінки, знижує рівень цукру в крові, допомагає нормалізувати баланс ліпопротеїнів і зменшує запалення. Замінити цибулю можна "не такими антисоціальними продуктами": кропом, корицею, імбиром, кінзою і насінням коріандру.
Цибулю також можна замінити спеціями і зеленню або підсмажити редис, який також багатий сірковмісними продуктами і може надати деяку солодкувату гіркоту і аромат.
"Якщо ви все-таки будете купувати цибулю - вживайте її тільки як частину збалансованого харчування, а не для лікування хвороб. Зараз авторитетних доказів того, що цибуля має виключні лікувальні властивості не існує", - підсумовує Супрун.
Раніше Супрун дала українцям і інші поради: як правильно чхати, як правильно їсти сало і так далі. Детальніше читайте в матеріалі DT.UA.