UA / RU
Підтримати ZN.ua

Супрун підтримала легалізацію в України марихуани в медичних цілях

Супрун зазначила, що використання канабісу в медичних та наукових цілях є нормальною світовою практикою.

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун підтримала легалізацію марихуани в медичних та наукових цілях, про що написала на своїй сторінці Facebook. Вона зазначила, що таке використання канабісу є нормальною світовою практикою, а в Україні це допомогло б майже двом мільйонам громадян.

"Доступ пацієнтів до препаратів на основі канабісу - це реалізація їхнього права на медичну допомогу. Важливо підтримати легалізацію застосування медичного канабісу в наукових цілях та медицині", - написала Супрун.

Вона додала, що застосування медичного канабісу допомагає нормалізувати самопочуття та полегшити життя людей із хворобою Альцгеймера, раком та іншими хворобами. За словами Супрун, використання марихуани в медичних цілях є нормальною світовою практикою.

"Медичний канабіс має безліч доведених лікувальних та паліативних ефектів, і дозволений, наприклад, в 25 штатах США, Австралії, Канаді, його використання давно врегульовано в багатьох європейських країнах. В Ізраїлі, Румунії, Македонії та Пуерто Ріко канабіс заборонений, проте дозволений у випадках невиліковних хвороб", - додала в. о. голови МОЗ.

Супрун зазначила, що використання канабісу в медичних цілях допомогло б майже двом мільйонам українців у яких хронічні болі та інші розлади, однак в Україні така практика заборонена.

Нагадаємо, У Верховній Раді України зареєстрували петицію щодо легалізації марихуани в медичних та наукових цілях. Під документом підписалися 16 організацій та благодійних фондів, які вимагають забезпечити дотримання прав людини на доступ і використання ефективних лікарських засобів, в тому числі виготовлених на основі конопель; створити належні умови для повноцінного застосування рослин у медичній та науковій діяльності, в тому числі з метою розробки, клінічних досліджень та державної реєстрації дієвих лікарських засобів чи протоколів лікування, що передбачають використання продуктів з вмістом канабіноїдів; врегулювати питання легального обігу (придбання, зберігання, переміщення) продуктів, що містять канабіноїди, в тому числі хворими особами, які їх застосовують виключно у власних медичних цілях за призначенням лікаря та без мети збуту.

Як зазначила у своєму інтерв'ю для DT.UA почесний професор фармакології в Інституті вивчення лікарських засобів в Єврейському університеті Естер Шохамі, канабіс набагато кращий за багатьох інших знеболювальних препаратів. Адже такі засоби часто бувають опіоїдними - токсичними, мають страшні побічні ефекти. За словами Шохамі, вони викликають звикання і досить часті передозування.

Детальніше про дивовижні властивості канабісу читайте у матеріалі Юлії Беляч "Естер Шохами: "Я впевнена, що з часом все більше лікарів будуть призначати канабіс як знеболююче"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".