UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суди не приступили до розгляду третини кримінальних справ НАБУ

Серед виробництв є такі, які більше року без руху лежать в судах.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура спрямувала до суду обвинувальні акти зі 116 кримінальних проваджень Національного антикорупційного бюро. Однак судовий розгляд 44 справ досі не розпочався, повідомляє прес-служба НАБУ.

Українські суди винесли рішення у 28 справах НАБУ. Реальні терміни позбавлення волі отримали обвинувачені лише у двух справах. 19 обвинувальних вироків не передбачають позбавлення волі для засуджених корупціонерів. У більшості випадків мова йде про угоду другорядних учасників корупційних схем зі слідством.

НАБУ

Низка кримінальних проваджень залишаються без попереднього розгляду протягом року і більше після направлення обвинувального акта до суду.

Зокрема, 29 січня в черговий раз не відбулося підготовче засідання по справі про нанесення збитків "Державній продовольчо-зерновій компанії" у зв'язку відведенням суддів. Дата наступного засідання не визначена.

З січня минулого року судді не можуть приступити до розгляду справи про отримання 250 тисяч гривень хабара суддею Жовтневого суду Дніпра. За цей час склад колегії суддів змінювався тричі, але засідання регулярно скасовуються з різних причин: через неявку учасників процесу, визначення підсудності тощо.

НАБУ

"НАБУ наполягає на якнайшвидшому створенні в Україні Спеціалізованого антикорупційного суду, який зможе поставити крапку в справах НАБУ", - підкреслили в Бюро.

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд рекомендував владі України невідкладно розглянути законопроект про антикорупційний суді з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

Перед цим МВФ і Світовий банк розкритикували президентський законопроект про антикорупційний суді, вказавши на невідповідність деяких його положень рекомендаціям "Венеціанки".

Президент Петро Порошенко заявив про неприпустимість ультиматумів щодо законопроекту, зазначивши, що депутати зможуть вдосконалити його в рамках парламентських процедур. Пізніше представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко пообіцяла, що депутати врахують рекомендації МВФ під час розгляду президентського законопроекту.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій, у свою чергу, спрогнозував, що законопроект включать до порядку денного парламенту в лютому, і до травня він буде прийнятий в цілому.

На думку голови Стратегічної групи радників по підтримці реформ в Україні, екс-міністра фінансів Словаччини Івана Міклоша, у разі відмови від співпраці з МВФ Україна не зможе обслуговувати свої боргові зобов'язання.

Детальніше про переспективи співробітництва України з МВФ читайте в інтерв'ю міністра фінансів Олександра Данилюка "Багато хто хоче позбутися МВФ, щоб законсервувати поточну ситуацію на догоду своїм особистим інтересам" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".