UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суддя, у якої розслідувачі знайшли російський паспорт, поскаржилася на журналістів - «Схеми»

Жінка наполягає, що її «дискредитують».

Слов’янська окружна прокуратура відкрила кримінальне провадження через можливе втручання журналістів «Схем» в діяльність судді Донецького окружного адміністративного суду Людмили Арестової, у якої розслідувачі знайшли російське громадянство.

Напередодні «Схеми» розповіли, що Арестова, відповідно до витягу з автоматизованої системи «Роспаспорт», має російське громадянство. Витяг вказує, що паспорт РФ суддя отримала на підставі так званого «договору про прийняття Криму до складу Росії» у 2014 році, згідно з яким громадяни України та особи без громадянства, які на той момент постійно проживали на півострові, визнавалися громадянами країни-агресорки.

Читайте також: Суддю Богдана Львова, який має російське громадянство, врятували від звільнення

Справу відкрили після повідомлення Арестової про «втручання у здійснення правосуддя з метою її дискредитації», яке вона надіслала у Вищу раду правосуддя та Офіс генпрокурора, пише Радіо Свобода.

У своєму зверненні Арестова повідомила, що журналіст «Схем» Георгій Шабаєв з метою «дискредитації» її як судді «під час війни з РФ активно співпрацює з країною агресором», «передає зібрану інформацію до спеціальних служб РФ» та «здійснює незаконне стеження».

«Просто вдумайтеся - українська суддя з російським паспортом, яка за останні 5 років сумарно провела в Криму 255 днів, звинувачує мене, громадянина України, який востаннє в Криму був років 11 тому, в тому, що я, а не вона, працюю на ФСБ РФ», - написав журналіст у своєму Facebook.

Читайте також: Рабіновичу повідомили про підозру у держзраді

Шабаєв додав, що 5 квітня 2014 року суддя Арестова отримала російський паспорт. А вже 11 травня вона вилетіла з окупованого Сімферополя у Москву, звідки повернулася назад 14 травня.

«І тепер виникає питання до української судді з російським паспортом - що вона робила три дні у Москві у розпал війни проти України», - підсумував журналіст «Схем».

Якщо прокуратура доведе провину, то Георгію Шабаєву може загрожувати штраф до 850 гривень або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців.

Також журналісти проєкту «Схеми» повідомили, що у підозрюваного у державній зраді народного депутата, обраного від забороненої нині «ОПЗЖ», Олександра Пономарьова під час обшуку знайшли у телефоні листування із працівниками ФСБ РФ.