UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд зобов'язав примусово доставити Микита на засідання 31 грудня

Екс-президент корпорації «Укрбуд» знову не прийшов до Шевченківського райсуду Києва, де 31 грудня розглядають обрання йому запобіжного заходу.

Шевченківський районний суд Києва задовольнив клопотання сторони обвинувачення і зобов'язав примусово доставити екс-главу «Укрбуду» Максима Микита на засідання з обрання йому запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою у справі про замовлення викрадення столичного адвоката, повідомляється на сайті суду.

"Здійснити привід підозрюваного на 13 годин 31 грудня", - йдеться в ухвалі суду.

Микитась та його захист були повідомлені про судове засідання, але про про причини неявки ні не проінформували.

Читайте також: Микитась та його адвокати не з'явилися на засідання з обрання запобіжного заходу

Нагадаємо, 1 грудня НАБУ і САП повідомили екс-депутату про підозру у вчиненні нових злочинів - в наданні неправомірної вигоди за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта (за ч.3 ст.369 Кримінального кодексу України). Йому, а також ще сімом особам, інкримінується участь в корупційній схемі.

23 грудня колишньому президенту "Укрбуду" Максиму Мікитасю продовжили запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

18 грудня НАБУ повідомило про підозру Олегу Татарову. У коментарі ZN.UA директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник зазначив, що у заступника голови ОПУ зараз немає адвокатського імунітету, тому підозра щодо його підписувати можна.

Представників НАБУ не пустили в офіс президента для того, щоб особисто вручити Татарову підозру. В ОПУ заявили, що прохання правоохоронців нібито була незаконною. Сам Татаров теж вважає справу проти себе «сфальсифікованою PR-акцією» і переконаний в тому, що арешту не буде.

Після повідомлення про підозру президент Володимир Зеленський не усунув заступника глави свого Офісу від виконання службових обов'язків.

Татарова підозрюють у дачі хабара судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії. За матеріальну винагороду експерт занизив суму збитку в більш ніж 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на "аналогічні" на околиці міста. Сума збитку склала 81 млн грн.

30 грудня в Нацполіціі заявили, що Микитась ухиляється від отримання повістки, в зв'язку з чим судове засідання по обранню йому запобіжного заходу було перенесено. У той же час екс-нардеп самостійно з'явився на засідання суду, який не зміг обрати йому запобіжний захід, оскільки захист заявила відвід слідчому судді. Розгляд був призначений на 31 грудня. У четвер заявлений відвід слідчому судді задоволений не був, однак на засідання по суті клопотання ні Микитась, ні його захист не з'явилися.

Про правоохоронну фантасмагорії на прикладі гучної справи Олега Татарова читайте в статті Олександра Леменова "Законники-схематозніки: як вивести« потрібних людей "з-під відповідальності".