UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд знову дозволив затримати посадовця ФСБ РФ через захоплення в Керченській протоці українських моряків – ЗМІ

Українців незаконно утримували в російському СІЗО більше дев'яти місяців.

Шевченківський райсуд Києва виніс ще одне рішення, яким дозволив затримати заступника голови Прикордонної служби ФСБ Росії Геннадія Медведєва, якого підозрюють в захопленні двох українських катерів та рейдового буксира разом з екіпажами в Керченській протоці два роки тому. Про це повідомив "Інтерфакс-Україна", посилаючись на джерело в правоохоронних органах.

"Суд виніс рішення про затримання заступника голови Прикордонної служби ФСБ РФ. Це не перше таке рішення, а повторне, так як термін його дії закінчується через рік", - розповів співрозмовник агентства.

Зазначено, що вперше таке рішення суд виніс рік тому.

Читайте також: Арбітражний трибунал розділив на дві стадії справу про захоплення українських моряків і кораблів

25 листопада 2018 року російські спецназівці атакували і захопили два катери і рейдовий буксир Військово-морських сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. В результаті атаки три моряка отримали поранення, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці. Атака в районі Керченської протоки стала першою відкритою агресією Росії проти України з 2014 року. РФ відмовилася визнати захоплених моряків військовополоненими, слідчі ФСБ фабрикували проти них звинувачення в "порушенні кордону".

У свою чергу Служба безпеки України і військові прокурори повідомили про підозру вісьмом військовослужбовцям РФ, які вчинили напад на українських моряків. Серед них був і віцеадмірал Геннадій Медведєв.

Пізніше стало відомо, що керував операцією проти українських кораблів у Керченській протоці саме заступник голови Прикордонної служби ФСБ Росії Медведєв. Саме він віддавав наказ тарану і штурму українських кораблів, що йшли до Азовського моря і керував процесом здійснення агресії.

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права прийняв рішення, яким зобов'язав Росію негайно звільнити моряків і кораблі Військово-морських сил України. Однак моряки повернулися в Україну лише 7 вересня минулого року. В той день відбувся обмін утримуваними особами між Україною та РФ.

Захоплені кораблі Росія повернула ще пізніше - 18 листопада. При цьому в Москві продовжують стверджувати, що повернення кораблів не пов'язане з рішенням Міжнародного трибуналу ООН, а є нібито "жестом доброї волі".

На даний момент в РФ досі не закрили справу стосовно 24 українських моряків. За словами адвоката Миколи Полозова, будь-яких змін в статусі відповідної справи не варто чекати до тих пір, поки Міжнародний трибунал ООН з морського права не прийме підсумкового рішення.