UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд заблокував будівництво "одоробла" у Харкові

Проведення міськвиконкомом бліц-конкурсу проектів пам'ятника на центральній площі міста визнано незаконним.

Суд визнав протиправним проведення Харківським міськвиконкомом бліц-конкурсу на пам'ятний знак на площі Свободи, переможцем якого виявився проект 86-метрової колони. У місті проект колони з ангелом нагорі прозвали "одороблом".

Суддя Дзержинського суду Харкова Ігор Семиряд в середу, 29 березня, задовольнив позов громадських активістів у повному обсязі. Копію судового рішення на своїй сторінці опублікував активіст "Харківського антикорупційного центру", депутат міської ради від "Самопомочі", адвокат Ігор Черняк.

Нагадаємо, 3 лютого Харківський міськвиконком підбив підсумки бліц-конкурсу на зведення пам'ятного знака на площі Свободи. Переможцем конкурсу виявився проектголовного архітектора міста Сергія Чечельницького, його брата Павла, а також скульптора Олександра Рідного – 86-метрова колона з ангелом нагорі. Харків'яни прозвали проект "одороблом".

Противники встановлення колони на площі стверджують, що переможець конкурсу був відомий заздалегідь, і вказують на лояльність міськвиконкому та міському голові членів конкурсної комісії.

У судовому позові, поданому в Дзержинський райсуд, перераховані порушення чинного законодавства, допущені під час проведення бліц-конкурсу: переможцю не надавалася належна винагорода, відсутні критерії оцінки проектів та порядок їх публікації, нічого не говорилося про вимоги до кандидатів.

ЗЗ проханням втрутитися у конфліктну ситуацію до міністра культури Євгена Нишука звернулися нащадки відомих харків'ян, а також представники інтелектуальної та творчої еліти міста. Відкритий лист підписали понад 20 осіб, серед яких письменник Сергій Жадан, архітектор Олег Дроздов, фотограф Володимир Бисов

З відкритим листом до президента України Петра Порошенка, міністра культури Євгена Нищука, мера Харкова Геннадія Кернеса та міськвиконкому звернулися українські та зарубіжні вчені й діячі мистецтв, зокрема, письменники Сергій Жадан, Андрій Курков, Микола Рябчук, історики Ярослав Грицак, Андреас Капелер, Карл Шльогель, архітектори Олег Дроздов, Олександр Калугін. Лист, опублікований на сайті альманаху "Критика", підписали десятки осіб.