UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд заарештував снайпера, підозрюваного в розстрілі активістів Євромайдану - ЗМІ

Підозрюваного заарештували на 60 діб.

Правоохоронці затримали снайпера, якого підозрюють у розстрілі активістів Євромайдана на вулиці Інститутській в 2014 році. Підозрюваного, якого звільнили з правоохоронних органів в 2015 році, вже заарештували. Про це повідомляє " Інтерфакс-Україна", посилаючись на джерела, наближені до розслідування відповідної кримінальної справи.

"Затриманий чоловік, повідомлено про підозру у вбивствах активістів на Євромайдані", - зазначило джерело.

За його словами, підозрюваний був снайпером спецпідрозділу "Омега", проте його звільнили з правоохоронних органів три роки тому.

"Був заарештований 3 листопада, затриманий за три дні до цього", - зазначило джерело.

Як повідомляють "Українські новини", снайпера затримали 31 жовтня в його будинку, пізніше суд заарештував підозрюваного на 60 діб. За даними слідства, командувач Внутрішніх військ Станіслав Шуляк, в 2014 році відправив на вулицю Інститутську групу снайперів спецпідрозділу "Омега" в допомогу спеціальній роті "Беркута".

За словами джерела агентства, снайперські групи розмістили на території клубу Кабінету міністрів України. Як встановило слідство, підозрюваний зі снайперської гвинтівки "ТЅ.М308" вистрілив у активіста Євромайдану театрального режисера Олександра Храпаченка. У цей час чоловік разом з іншими активістами якраз знаходився перед "сніговою барикадою" на вулиці Інститутській. У результаті поранення Храпаченко загинув.

Зазначено, що снайпера підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених п. п. 5, 12 ч. 2 ст. 115 (вчинення умисного вбивства, здійснене способом, небезпечним для життя багатьох осіб, за попередньою змовою групою осіб) і ч. 3 ст. 365 (перевищення влади та службових повноважень) Кримінального кодексу України.

Напередодні, Генпрокуратура направила в суд обвинувальний акт стосовно двох колишніх співробітників київського спецпідрозділу міліції "Беркут", яким інкримінують незаконні затримання активістів Євромайдана у Києві в 2013 році. Обидва обвинувачених є чинними співробітниками Національної поліції.

У грудні минулого року генеральний прокурор Юрій Луценко заявив про те, що розслідування злочинів проти учасників Революції гідності завершено на 80%, а також анонсував застосування процедури заочного засудження стосовно втікачів екс-президента Віктора Януковича, колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка й екс-голови СБУ Олександра Якименка.

Раніше начальник Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк повідомив про те, що наразі у справах про злочини проти Євромайдану повідомлено про підозру понад 350 особам, стосовно 230 направлені до суду обвинувальні акти, і є вже понад 35 вироків.

У той самий час, реальний термін позбавлення волі отримав лише один чоловік - так званий "тітушка", який засуджений до 4 років колонії.

Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Суд у справі Майдану", а такожі в інтерв'ю з головою Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергієм Горбатюком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".