UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд відправив Стахіва під арешт з правом на заставу майже на 1 млн гривень

Із зали суду підозрюваного відправили до СІЗО.

Галицький районний суд Львова обрав запобіжний захід Остапу Стахіву – підозрюваного у спробах повалення конституційного ладу відправили під арешт на 60 діб з правом внесення 998,8 тисяч гривень застави, повідомляє Zaxid.net.

Такий запобіжний захід просив прокурор Георгій Зенін просив відправити Стахіва під арешт з альтернативою застави. Адвокат Михайло Магарський та його підзахисний були проти. Сам Остап Стахів заперечував висунуті обвинувачення. 

Попри те, що напередодні суддя Олег Юрків дозволив затримання Стахіва, його адвокат стверджував, що підзахисного викрали з лікарні на Закарпатті. Однак слідчий надав суду довідку медиків про те, що стан здоров'я підозрюваного дозволяє йому брати участь в судовому засіданні.

За підсумками чотиригодинного засідання суд став на бік прокурора і обрав Стахіву запобіжний захід у вигляді обмеження волі.

Читайте також: Антивакцинатори України та Молдови вийшли на протести з однаковими плакатами

Нагадаємо, 16 листопада Служба безпеки України оголосила Остапу Стахіву підозру у вчиненні дій, спрямованих на повалення конституційного ладу та захоплення державної влади (ст. 109 КК України). Вдома у Стахіва відбулися обшуки. Санкція статті передбачає позбавлення або обмеження волі на строк до 10 років із конфіскацією майна або без такої.

За версією слідства, протести «антивакцинаторів», до яких закликав Стахів, можуть бути організовані спецслужбами РФ, і мати на меті не лише протест проти обов’язкової вакцинації і карантину. За даними ЗМІ, Стахів має досвід в організації провокацій та вуличних сутичок.

Поділ людей на вакцинаторів та антивакцинаторів – явище всесвітнє, глобальне. Протести проти вакцинації і марші ковід-дисидентів регулярно відбуваються у різних країнах світу. Що ж штовхає людей на протест, пояснює соціальний психолог Олег Покальчук у статті «Філософія антивакцинаторства» у ZN.UA.