UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд відправив під цілодобовий домашній арешт активіста Ратушного

Учасник акції на Банковій носитиме електронний браслет до 24 травня.

Печерський районний суд Києва відправив під цілодобовий домашній арешт громадського активіста, учасника акції «Не чуєш? Побачиш!» Романа Ратушного. Відпускати активіста на поруки суддя Христина Константінова відмовилася.

«Дали цілодобовий домашній арешт з браслетом до 24 травня. Будемо оскаржувати це неправомірне рішення судді Константінової звісно», - написав Ратушний у Facebook.

Дали цілодобовий домашній арешт з браслетом до 24 травня. Будемо оскаржувати це неправомірне рішення судді Константінової звісно.

Опубликовано Романом Ратушним Понедельник, 29 марта 2021 г.

На активіста надягли електронний браслет, але йому довелося чекати в  управлінні поліції, поки пристрій зарядять. Згодом з'ясувалося, що браслет не працює.

Прийшли в ГУНП за браслетом, браслет розряджений. Сидимо заряджаємо, слухаємо історії про те що він коштує 16 тисяч і...

Опубликовано Романом Ратушним Понедельник, 29 марта 2021 г.

Доказами причетності Ратушного до вандалізму під ОПУ слідство вважає фото з акцій протесту, на яких видно лише чорне тло та білі цятки (імовірно, від запалених фаєрів).

«Роману Ратушному щойно суд дав цілодобовий домашній арешт (що є фактичним позбавленням волі) за участь в акції минулої суботи, базуючись на оцих, зокрема, доказах. Впізнаєте на них Рому?», - запитується правозахисник, автор ZN.UA Михайло Жернаков.

Раніше Нацполіція оприлюднила відео, на якому вказала активістів, яким планують вручити підозри через події на акції 20 березня. На ролику іменем Романа Ратушного був підписаний учасник протесту у балаклаві. Сам активіст заперечував, що вказана особа є ним.

Журналіст і член української делегації у Тристоронній контактній групі Денис Казанський припускає, що таким чином активіста хочуть усунути від боротьби проти забудови Протасового яру у Києві.

«Не існує доказів, що Роман щось трощив. На акції він був, але на відео якісь протиправні дії за його участі не зафіксовані. Справа в іншому – Ратушний багато років бореться із забудовниками Протасового яру. І тому, коли з'явився привід його закрити, ним радісно скористалися. Ось ці чорні квадрати Малевича – «докази» злочину Романа. Це і є судова система України», - наголошує Казанський.

Ну і як ілюстрація до попереднього посту. Поки громадянин Росії та організатор антиконституційного "референдуму ДНР"...

Опубликовано Денисом Казанским Понедельник, 29 марта 2021 г.

Такої ж думки дотримується й активіст Автомайдану, виконавчий директор Центру розвитку міст Олексій Гриценко. «Влада таким чином прибирає активних людей, які здатні за собою вести і досягати результату».

Блогер Антон Ходза звернув увагу на те, що в протоколі упізнання фото Ратушного було позначено особливою відміткою.

«З доказової бази – чорний квадрат Малевича, та протокол упізнання працівниками «Беркуту». У протоколі фото Роми навіть позначене спеціально рожевим трикутничком, щоб працівники «Беркуту» точно не помилились. А то ще когось іншого упізнають, буде незручно», - зазначив він.

Отже, Roman Ratushnyy за тримання фаєру отримав у демократичній Україні цілодобовий домашній арешт. На поруки Рому...

Опубликовано Антоном Ходзой Понедельник, 29 марта 2021 г.

Читайте також: Ще одного учасника суботньої акції на Банковій відправили під домашній арешт

Увечері 20 березня під Офісом президента відбулася акція на підтримку Сергія Стерненка, фігурантів «справи Шеремета» Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко, Яни Дугарь і ветеранки АТО Вікторії «Фортуни» Котеленець. Акцію «Не чуєш? Побачиш!» приурочили до дня народження Стерненка, якому того дня виповнилося 26 років. Під час акції невідомі пошкодили двері ОПУ і обписали фасад образливими написами.

Владислава Гранецького-Стафійчука (Влада Сорда)  правоохоронці затримали того ж вечора, його доставили до Печерського відділку. Знайомі Влада Сорда повідомили, що затримання виглядало як викрадення: поліцейські, не представившись, схопили його, заштовхали в автомобіль і відвезли в невідомому напрямку. Йому інкримінують «хуліганство із застосуванням зброї». Підозру вручали без адвоката. Суд обрав Владу Сорду запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Вранці 23 березня підозру за тією ж статтею статті вручили ще одному учаснику акції – лідеру руху «Гонор» Сергію Філімонову – теж, не чекаючи адвоката. Третім підозрюваним став ветеран АТО Євген Строкань.

Нацполіція підготувала підозри сімом учасникам акції «Не чуєш? Побачиш!». Правоохоронці оприлюднили на офіційній сторінці відео з акції протесту, підписавши тих активістів, яким планується вручити підозру.

В Офісі президента оцінили збитки, завдані протестувальниками, у 2 млн гривень, а також звинуватили в провокації противників чинної влади. Редакція ZN.UA зібрала реакції українських політиків, журналістів і громадських активістів на події на Банковій.