UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд відмовився розглядати справу Царьова

Суд відмовився почати судовий процес і повернув ГПУ подання, тому що в матеріалах немає підпису Царьова.

Шевченківський райсуд Києва 21 червня повернув Генпрокуратурі обвинувальний акт проти екс-депутата від Партії регіонів Олега Царьова в посяганні на територіальну цілісність держави, про це йдеться в рішення суду, оприлюдненому в Єдиному реєстрі судових рішень.

У рішенні суду описується ряд закликів і вчинків Царьова, які свідчать про вчинення публічних закликів до насильницької зміни, повалення конституційного ладу, зміни меж території України.

"Реалізуючи свій задум, ОСОБА_2 (Царьов – ред.) розробив злочинний план, який полягав у створенні передумов для зростання напруженості у суспільстві, протистояння між мешканцями західних і південно-східних регіонів України і відділення від України частини її регіонів з наступним приєднанням до Російської Федерації", – сказано в рішенні.

Також суд описав ряд інших незаконних дій Царьова.

Проте суд відмовився почати судовий процес і повернув Генпрокуратурі подання, мотивуючи це тим, що в матеріалах немає підпису Царьова, який би свідчив про вручення йому підозри. На думку суддів, це порушує права Царьова.

"Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про неможливість призначення судового розгляду на підставі обвинувального акта щодо ОСОБА_2 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 109, ч. 2 ст. 110 КК України, вважає, що зазначений обвинувальний акт містить суттєві недоліки, не відповідає вимогам кримінально-процесуального закону, у зв'язку з чим підлягає поверненню прокурору", – йдеться у рішенні.

Читайте також: Усі рахунки "Енергоатому" заарештовані за позовом фірми, наближеної до Царьова та Клюєва

25 травня Генпрокуратура офіційно затвердила та направила до суду обвинувальний акт з матеріалами розслідування, завершеного СБУ щодо Олега Царьова. Скандально відомому політику інкримінують злочини, передбачені ч. 2 ст. 110 і ч. 3 ст. 109 – посягання на територіальну цілісність України.

У червні 2014 року Рада схвалила позбавлення депутатської недоторканності Царьова та взяття його під варту. Однак екс-регіонал втік на непідконтрольну Україні територію, перебував у Донецьку. Пізніше перебрався до Москви, де, за його твердженнями, представляв інтереси Новоросії", пізніше – в Крим.

У листопаді минулого року, Царьов, який перейшов на бік донбаських бойовиків і проживає на поточний момент в окупованому Криму, був викликаний на допит в СБУ у якості підозрюваного.

Слід також зазначити, що про оголошення Олега Царьова в розшук ще у червні 2014 року повідомляв тодішній виконуючий обов'язки генерального прокурора Олег Махніцький.