UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд відклав обрання запобіжного заходу Бубенчику на невизначений термін

Прокуратура наполягала на арешті підозрюваного.

Печерський суд Києва відклав на невизначений термін обрання запобіжного заходу учаснику Революції Гідності та антитерористичної операції Іванові Бубенчику, якого підозрюють у вбивстві двох міліціонерів 20 лютого 2014 року.

На засіданні ввечері у вівторок, 3 квітня, слідчий суддя В'ячеслав Підпалий задовольнив клопотання адвоката Ігоря Коржука. Захисник заявив, що йому не вистачило часу для ознайомлення з матеріалами справи, передає "Громадське радіо".

Суддя оголосив перерву, не призначивши дати наступного засідання.

Клопотання адвоката про відвід судді розглянуть вранці у четвер.

Прокурор Ігор Земсков, у свою чергу, наполягав натриманні Бубенчика під вартою. Свою позицію обвинувачення мотивує тим, що підозрюваний уникав участі в слідчих діях, а також тим, що він нібито може втекти за кордон.

Під будівлею суду зібралися десятки небайдужих громадян, а також активісти "Національних дружин". На засіданні були присутні народні депутати Семен Семенченко і Володимир Парасюк, лідер "Добровольчого руху ОУН" Микола Коханівський, а також в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун і заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.

Учасника Революції Гідності та антитерористичної операції Івана Бубенчика затримали 3 квітня у Львівській області . затриманогодоставили до Печерського райсуду Києва для обрання запобіжного заходу. Йому повідомили про підозру у вбивстві міліціонера і військовослужбовця Внутрішніх військ МВС, замаху на вбивство співробітника правоохоронних органів і незаконному поводженні зі зброєю.

Під час Євромайдану Іван Бубенчик був активістом 9-ї сотні Самооборони. В інтерв'ю, яке увійшло до документального фільму "Злам. Слідами Революції" він заявив, що 20 лютого 2014 року вів вогонь з автомата Калашникова по "беркутівцях" з будівлі Консерваторії. Свої дії він пояснив необхідністю зупинити вбивства майданівців і змусити "Беркут" відступити. Після виходу фільму Бубенчика допитали в якості свідка.

Після початку війни в Донбасі Бубенчик вступив до лав добровольчого батальйону МВС "Дніпро-1", брав участь в АТО, отримав бойове поранення. Нагороджений орденом "За мужність", а також волонтерської медаллю "За оборону країни", отримав звання Народного Героя України.

У лютому 2014 року Верховна Рада прийняла закон про недопущення притягнення до кримінальної відповідальності учасників Революції Гідності за їхні дії під час акція протесту в 2013-2014 роках.

Докладніше читайте у статті Анастасії Станко та Ангеліни Корякіної "Амністія: всі вільні, всі винні?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".