Печерський суд Києва відклав на невизначений термін обрання запобіжного заходу учаснику Революції Гідності та антитерористичної операції Іванові Бубенчику, якого підозрюють у вбивстві двох міліціонерів 20 лютого 2014 року.
На засіданні ввечері у вівторок, 3 квітня, слідчий суддя В'ячеслав Підпалий задовольнив клопотання адвоката Ігоря Коржука. Захисник заявив, що йому не вистачило часу для ознайомлення з матеріалами справи, передає "Громадське радіо".
Суддя оголосив перерву, не призначивши дати наступного засідання.
Клопотання адвоката про відвід судді розглянуть вранці у четвер.
Прокурор Ігор Земсков, у свою чергу, наполягав натриманні Бубенчика під вартою. Свою позицію обвинувачення мотивує тим, що підозрюваний уникав участі в слідчих діях, а також тим, що він нібито може втекти за кордон.
Під будівлею суду зібралися десятки небайдужих громадян, а також активісти "Національних дружин". На засіданні були присутні народні депутати Семен Семенченко і Володимир Парасюк, лідер "Добровольчого руху ОУН" Микола Коханівський, а також в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун і заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.
Учасника Революції Гідності та антитерористичної операції Івана Бубенчика затримали 3 квітня у Львівській області . затриманогодоставили до Печерського райсуду Києва для обрання запобіжного заходу. Йому повідомили про підозру у вбивстві міліціонера і військовослужбовця Внутрішніх військ МВС, замаху на вбивство співробітника правоохоронних органів і незаконному поводженні зі зброєю.
Під час Євромайдану Іван Бубенчик був активістом 9-ї сотні Самооборони. В інтерв'ю, яке увійшло до документального фільму "Злам. Слідами Революції" він заявив, що 20 лютого 2014 року вів вогонь з автомата Калашникова по "беркутівцях" з будівлі Консерваторії. Свої дії він пояснив необхідністю зупинити вбивства майданівців і змусити "Беркут" відступити. Після виходу фільму Бубенчика допитали в якості свідка.
Після початку війни в Донбасі Бубенчик вступив до лав добровольчого батальйону МВС "Дніпро-1", брав участь в АТО, отримав бойове поранення. Нагороджений орденом "За мужність", а також волонтерської медаллю "За оборону країни", отримав звання Народного Героя України.
У лютому 2014 року Верховна Рада прийняла закон про недопущення притягнення до кримінальної відповідальності учасників Революції Гідності за їхні дії під час акція протесту в 2013-2014 роках.
Докладніше читайте у статті Анастасії Станко та Ангеліни Корякіної "Амністія: всі вільні, всі винні?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".