Святошинський районний суд Києва у четвер, 24 жовтня, пом'якшив запобіжний захід підозрюваному у розстрілах на Майдані ексбійцю спецпідрозділу "Беркут" Сергію Тамтурі, повідомляє "Громадське".
Цілодобовий домашній арешт Тамтурі змінили на нічний, з 22:00 до 6:00. З 2015 року ексберкутівець утримувався в СІЗО, однак 16 липня Святошинський районний суд Києва відпустив його під домашній арешт. Крім цього, сьогодні ж суд скасував Тамтурі зобов'язання носити електронний браслет.
"Продовжити запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, але змінивши його умови, а саме з цілодобового з носінням електронного браслета на нічний з 22:00 до 6 ранку наступного дня без носіння електронного засобу контролю", - оголосив головуючий суддя Сергій Дячук.
Пом'якшити запобіжний захід суд вирішив, зважаючи на бажання Сергія Тамтури "влаштуватися на роботу і забезпечувати свою сім'ю".
Ексберкутівцям Сергію Зінченку, Павлу Аброськіну, Олегу Янішевському і Олександру Маринченку суд за клопотанням Генеральної прокуратури продовжив арешт ще на 60 діб – до 22 грудня включно, повідомляють "Українські новини".
Продовження розгляду справи, а саме допиту свідків захисту, призначено на 5 листопада.
Тамтуру та ще чотирьох колишніх беркутівців – Олега Янішевського, Павла Аброськіна, Сергія Зінченка і Олександра Маринченка – обвинувачують у вбивстві 48 та поранені 80 учасників Революції Гідності на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року.
Того дня беркутівці в центрі Києва розстрілювали з автоматів Калашникова беззбройних людей. Вранці 20 лютого були вбиті 47 Героїв Небесної Сотні, щонайменше п'ятеро дістали смертельні поранення.
Як повідомляв колишній голова управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, у справах про злочини проти учасників Євромайдану українські суди винесли 48 вироків. При цьому лише дев'ять із них стосуються реального позбавлення волі.
У січні слідство зібрало всі документи, необхідні для оголошення підозри причетним до розстрілів людей у Києві під час Революції Гідності 2014 року. За словами ексгенерального прокурора України Юрія Луценка, підозрювані знищили більшу частину документів.
У грудні минулого року Юрій Луценко анонсував завершення на початку 2019 року чотирирічного розслідування розстрілів на Майдані, результати якого будуть представлені громадськості.
Нині у справах про злочини проти Євромайдану повідомлено про підозру понад 440 особам, обвинувальні акти щодо 288 скеровані до суду.