UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд в РФ почав розглядати по суті другу бахчисарайську "справу Хізб ут-Тахрір"

Адвокати вісьмох кримчан попросили про відвід головуючого судді.

У Росії Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону почав розглядати по суті другу бахчисарайську "справу Хізб ут-Тахрір", повідомила у Facebook "Кримська солідарність". На засідання суду підтримати незаконно утримуваних кримчан приїхали близько сотні осіб.

У другій групі бахчисарайської "справи" вісім фігурантів: Марлен Асанов, Мемет Белялов, Сервер Мустафаєв, Эрнес Аметов, Сервер Зекіряев, Едем Смаілов, Сейран Салієв і Тимур Ібрагімов.

У суді також присутні керівник Консульства України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський і український консул Сергій Вдовиченко.

"Адвокат Тарас Омельченко захист Тимура Ібрагімова просить відвід головуючому судді, у зв'язку з тим, що у ході попереднього слідства, головуючий особисто оголосив обвинувальний висновок, таким чином ознайомився з обвинуваченням до початку судового засідання", - повідомили в "Кримській солідарності".

Відвід судді також запросив незаконно утримуваний Сервер Мустафаєв. Таке клопотання підтримала вся сторони захисту і фігуранти сфальсифікованої справи.

Вісьмох фігурантів другої бахчисарайської групи у "справі Хізб ут-Тахрір" незаконно вивезли з анексованого Криму у вересні.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року російські силовики провели в Бахчисараї низку обшуків і затримали 15 кримських татар. Шістьох з них окупанти підозрюють у зв'язках з організацією "Хізб ут-Тахрір" (заборонена в РФ). Це Марлен Асанов, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Сервер Зекір'яєв, Мемет Бєлялов і Ернес Аметов.

21 травня 2018 року російські силовики повели обшуки в будинках Едему Смаилова і Сервера Мустафаєва.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.