Суд у Нідерландах заборонив людям із симптомами респіраторної інфекції брати участь у слуханнях справи MH17, повідомляє Reuters. Перше засідання призначено на наступний понеділок, 9 березня.
У заяві чиновників йдеться, що людей, які нещодавно їздили в райони поширення захворювання і мають симптоми "китайського вірусу", не пускатимуть до зали суду над причетними до катастрофи малайзійського "Боїнга" у 2014 році.
"У зв'язку зі спалахом Covid-19 (коронавірусу) органи охорони здоров'я радять людям, які були в зонах ризику і мають симптоми грипу або лихоманки, залишатися вдома", - наголошується в заяві.
Як повідомлялося, розгляд справи в судовому комплексі "Схіпхол" розпочнеться незалежно від того, чи прибудуть на процес підозрювані або їх представники. Чи є план на випадок появи симптомів коронавірусу в когось з учасників процесу, не повідомляється.
На сьогодні в Нідерландах зафіксовано 18 випадків захворювання на коронавірус.
Нагадаємо, 19 червня 2019 року слідча група назвала імена чотирьох осіб, причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Кріт"). П'ятим підозрюваним став колишній бойовик "ДНР" Володимир Цемах, якого Україна видала Росії під час обміну.
СБУ оголосила підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".
За п'ять років розслідування трагедії MH 17 було встановлено точний час і маршрут переміщення зенітного ракетного комплексу "Бук" з РФ до України і назад, час і місце запуску ракети, якою збили авіалайнер, і дані понад 150 причетних до транспортування комплексу осіб.
Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську. Проте РФ досі заперечує свою причетність до трагедії.
17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.