UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд у справі Чауса став на паузу – екссуддя у лікарні

Адвокати намагаються затягнути справу, апелюючи до  «проблем зі здоров’ям».

Обвинувачений у корупції колишній суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус не прийшов до суду 14 грудня. Адвокати Чауса надали суду довідку, що їх підзахисного ушпиталили через проблеми зі слухом, повідомляє Центр протидії корупції.

Відповідно до норм Кримінального процесуального кодексу, до поважних причин неявки до суду відносяться тяжка хвороба або перебування в лікарні (за умови, що людина не може тимчасово залишити медзаклад).

Тому Вищий антикорупційний суд планує направити запит до лікарні, щоб перевірити, чи справді стан колишнього судді не дозволяє йому залишити медзаклад для участі у суді.

Захист Чауса давно наполягав на шпиталізації екссудді, оскільки він «майже нічого не чує». Своєю чергою прокурор наголошувала на тому, що «проблеми зі слухом» у обвинуваченого тягнуться ще зі стадії досудового розслідування справи.

Розгляд переносили вже принаймні один раз. Сьогоднішнє також не відбулося. Наступне засідання призначене на 21 грудня.

Читайте також: Справу щодо екссудді Чауса скерували до суду

У лютому 2017 року Чауса затримали у Молдові, а у квітні 2021 року, не дочекавшись на рішення суду та екстрадицію у законний спосіб, екссудю вивезли до України. До втечі Чауса і його повернення на батьківщину можуть бути причетні українські спецслужби,  офіційний Київ це заперечує.

За даними журналіста Юрія Бутусова, після повернення суддю тривалий час тримали на базі Головного управління розвідки Міноборони. 30 липня Микола Чаус з'явився в селі Мазурівка на Вінничині. Звідти у Київ його вивезли співробітники СБУ, детективи НАБУ відбити суддю не змогли.

Про місцезнаходження колишнього судді спецслужбовці повідомили детективів листом. 3 серпня Чауса затримали у столичній лікарні «Феофанія», 4 серпня Вищий антикорупційний суд відправив його під цілодобовий домашній арешт.

Метою вивезення Чауса до Молдови було врятувати його самого від кримінального переслідування і убезпечити його високих покровителів (суддя вважався креатурою народного депутата Олександра Грановського з найближчого оточення президента Петра Порошенка). Своєю чергою у  поверненні Чауса до України зацікавлене чинне політичне керівництво, одержиме ідеєю «посадити попередника». Як суддя-втікач об'єднав Петра Порошенка і Володимира Зеленського, читайте в статті Віктора Трепака «Про одного Чауса і двох президентів» у ZN.UA.