UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Суд" Сімферополя заарештував імама кримської мечеті Абілєва

В анексованому Криму Рустема Абілєва звинуватили нібито в "закликах до екстремізму".

Підконтрольний Росії "суд" окупованого Севастополя заарештував імама Рустема Абілєва, у якого російські силовики провели обшук у понеділок, 15 квітня, повідомив в Facebook журналіст Антон Наумлюк. Також провели обшуки у людей, які проходять у "справі" як свідки.

"Севастопольський міський суд заарештував імама мечеті селища Штурмову Рустема Абілєва, обвинуваченого в закликах до екстремістської діяльності (частина 1 статті 280 КК РФ), до 10 червня. Абілєв був затриманий 15 квітня після обшуку у мечеті й у нього вдома в Штурмовому. Крім того, обшуки пройшли у свідків у справі", - повідомив Наумлюк.

За його словами, незважаючи на те, що мечеть відноситься до Духовного управління мусульман Криму, коментуючи затримання і арешт Абілєва, ДУМК називає його "колишнім імамом".

Вранці, 15 квітня, російські силовики в анексованому Кримуприйшли з обшуками в мечеть в селі Штурмове поблизу Севастополя. Після обшуків в мечеті силовики почали обшукувати будинок імама Рустема Абілєва, у результаті чого його затримали.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".